Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

JORDANIA

Jordania / Bliski Wschód / Amman

JORDANIA

Profil: wycieczka

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 570 583 000
 • tel. 515 391 807
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 Dzień

Wylot z lotniska Warszawa-Modlin. Przylot do Ammanu. Przejazd do Madaby. Zwiedzanie prawosławnego kościoła św. Jerzego, gdzie znajduje się słynna mozaika podłogowa z VI wieku n.e. przedstawiająca ówczesną mapę Ziemi Świętej. Następnie przejazd na Górę Nebo, z której roztacza się panorama Doliny Jordanu. Staniemy w miejscu, z którego Mojżesz spoglądał na Ziemię Obiecaną. Obecny kompleks franciszkański znajduje się w miejscu wcześniejszych świątyń począwszy od IV wieku n.e. Przejazd do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 Dzień

Śniadanie. Przejazd do Dżerasz. Zwiedzanie doskonale zachowanego kompleksu miejskiego z okresu antycznego: liczne świątynie poświęcone bogom rzymskim, ale także zachowane świątynie wczesno-chrześcijańskie, Teatr, Nymfeum. Przejście piękną Cardo Maximus - kolonadą miasta z II w.n.e. Powrót to Ammanu. Objazd miasta: Teatr rzymski, Wzgórze Cytadeli, pałac królewski - oficjalna siedziba obecnego Króla Abdullaha II. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kerak. Zwiedzanie Zamku Krzyżowców - jednej z najważniejszych i największych twierdz w systemie zabezpieczającym wschodnie rubieże Królestwa Jerozolimskiego z okresu wypraw krzyżowych XII w.n.e. Kerak to przykład potężnej zabudowy obronnej krzyżowców uwieczniony w filmie "Królestwo Niebieskie". Transfer do hotelu w Wadi Musa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 Dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Petry - antycznego miasta nabatejskiego, jednego z najważniejszych zabytków współczesnej Jordanii. Park archeologiczny, położony pomiędzy malowniczymi wzniesieniami półpustynnych gór Szara zaliczany do 7 cudów świata i jest wpisany na listę UNESCO. Przejście ukrytym wśród wysokich skał wąwozem do skalnych grobowców z okresu zaginionej kultury nabatejskiej funkcjonującej tutaj w okresie III w.p.n.e - II w.n.e. i do słynnego Skarbca znanego z kadrów filmu "Indiana Jones - Ostatnia Krucjata". Zobaczymy też pozostałości z okresu dominacji rzymskiej - teatr, świątynie II-IV w.n.e, bizantyjskiej z IV-VI w.n.e., a także z okresu wczesnego islamu z VI/VII w.n.e. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 

5 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wadi Rum nazywaną najbardziej malowniczą pustynią świata, uwiecznionej w plenerach oskarowej produkcji z 1962 roku pt. "Lawrence z Arabii". Niezwykłe formy skalne mają swoje nazwy oraz historie. Kolorowe piaskowce wyrastające z wydmowego podłoża tworzą wręcz księżycowy krajobraz. Safari jeepami po pustyni ze zwiedzaniem pozostałości nabatejskich ukrytych w zakamarkach skalnych oraz wizyta w wiosce beduińskiej. Zakwaterownie w obozie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 Dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Aqaby - nadmorskiego portu Morza Czerwonego, dynamicznie rozwijającej się metropoli z portem morskim z historią sięgającą czasów biblijnych. Następnie przejazd nad Morze Martwe Drogą Królewską przez wzniesienia i doliny Gór Moabu i tereny pustynne. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
 

7 Dzień

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Martwym, położonym w jednym z najniższych punktów depresyjnych na ziemi (-420m poniżej poziomu morza), z wodą o ponad 30 - procentowym zasoleniu i zmineralizowaniu. Jest to morze, do którego wpływa rzeka Jordan i przez które przebiega granica państwa pomiędzy Izraelem a Królestwem Jordanii. Kąpiele i inhalacje zdrowotne z możliwością korzystania z okładów błotnych działających leczniczo i pielęgnacyjnie na skórę. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot na lotnisko Warszawa Modlin.

W cenie:

Cena obejmuje:

 • bilet lotniczy na trasie Warszaw Modlin - Amman - Warszawa Modlin (linie lotnicze Ryanair)
 • mały bagaż osobisty oraz bagaż na kółkach do 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm)
 • 7 noclegów w hotelach 3/4*
 • 7 śniadań - bufet
 • 7 obiadokolacji - bufet
 • transfery busem
 • obsługę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • 1 butelka wody/osoba/dzień
 • wizę jordańską
 • ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe
 • składki na TFG i TFP
   

 

Uwagi:

Cena nie obejmuje:

 

 • wejść do zwiedzanych obiektów, w tym safari po pustyni i napiwków dla obsługi jordańskiej (hotele, kierowcy) płatne u pilota po przylocie - 280 USD/os.
 • dopłaty do bagażu 20 kg
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego (1200 zł)
 • napojów do obiadokolacji
 • prosimy o zapoznanie się z treścią zakładki dopłaty i zniżki.
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Godziny lotu zostaną potwierdzone na 48 h przed wylotem.

 

 

UWAGA - każdy z uczestników musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Plan:

Galeria:

JORDANIA/1
JORDANIA/2
JORDANIA/3
JORDANIA/4
JORDANIA/5
JORDANIA/6
JORDANIA/7
JORDANIA/8
JORDANIA/9
JORDANIA/10
JORDANIA/11
JORDANIA/12
JORDANIA/13
JORDANIA/14
JORDANIA/15
JORDANIA/16
JORDANIA/17
JORDANIA/18
JORDANIA/19
JORDANIA/20
JORDANIA/21
JORDANIA/22
JORDANIA/23
JORDANIA/24

Terminy

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenia w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDART PLUS. Zakres ubezpieczenia: Koszty Leczenia do 40 000 €, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €; Bagaż Podróżny do 500 €; Choroby Przewlekłe: TAK
24 zł
za osobę
UB. VIP
Koszty leczenia do 100 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
94 zł
za osobę
UB. THE BEST
Koszty leczenia do 300 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
121 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100%
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. bezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% obejmuje m.in. nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów, wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, wyznaczony pobyt w sanatorium. Wariant 100% można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
272 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100% MAX
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Obejmuje m.in.:obejmuje m.in. nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów, wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, wyznaczony pobyt w sanatorium, Nagle zachorujesz Ty lub współuczestnik podróży na Covid-19, Ty lub współuczestnik podróży, Twoje dzieci lub dzieci współuczestnika podróży zostaniecie objęci obowiązkową kwarantanną związaną z Covid-19, Ty lub współuczestnik podróży nagle zachorujecie i choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u Was choroby przewlekłej. Wariant 100% MAX można wykupić w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróż, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
1 200 zł
za osobę
Dopłata do pokoju 1 os.
Dopłata do pokoju 1 os.
Proszę czekać ...