Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka do Medjugorje

Bośnia i Hercegowina / Hercegowina / Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorje

NOWOŚĆ

PIELGRZYMKA

Profil: pielgrzymka, wycieczka

Cena: 2 190 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 583 000
  • tel. 515 391 807
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 dzień STRACHOCINA - MARIJA BISTRICA

Wyjazd z Lublina ok. godz. 4.00. Przejazd do Strachociny (Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli) – Msza św. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry do Chorwacji. Przyjazd do miejscowości Marija Bistrica, gdzie znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane często "chorwacką Częstochową". Obiektem kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień TROGIR - SPLIT - MEDJUGORJE

Śniadanie. Msza św. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trogiru - niewielkiego, urokliwego miasta portowego uchodzącego za wzór średniowiecznego układu urbanistycznego. Zwiedzanie: Katedra św. Wawrzyńca, Pałac Cipiko, Pałac Stafileo, Brama Lądowa. Następnie przejazd do Splitu- drugiego największego miasta Chorwacji. Zwiedzanie miasta: rzymski pałac cesarza Dioklecjana, Narodni Trg – średniowieczne centrum miasta z ratuszem i pałacami. Przejazd do Medjugorie - miasteczka słynącego z objawień Matki Bożej od 1981 roku. Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po miasteczku. Możliwość uczestniczenia w międzynarodowej Mszy św. i nabożeństwach w Sanktuarium. Nocleg.

 

3 dzień MEDJUGORJE - BLAGAJ - MOSTAR

Śniadanie. Wejście na Górę Objawień, gdzie dzieciom po raz pierwszy ukazała się Matka Boska, podczas wejścia pielgrzymi odmawiają różaniec. Msza św. w Sanktuarium . Po południu przejazd do Mostaru uważanego za stolicę Hercegowiny. Spacer po mieście: kamienny Stary Most z XVI w., Stare Miasto, Fort Turecki, Meczet Koskin Mehmed - Paszy. Przejazd do miejscowości Blagaj - niewielkiego miasteczka znanego z XVI wiecznego klasztoru derwiszów. Klasztor stoi u podnóża gór, z których wypływa rzeka Buna. Źródło to należy do największych tego typu w Europie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w międzynarodowej Mszy św. i nabożeństwach wieczornych w Sanktuarium. Nocleg.

 

4 dzień DUBROWNIK

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego perłą Adriatyku. Zwiedzanie: Mala Braca – Klasztor Franciszkanów, studnia Onofrio z XV w., Kościół św.

Błażeja, Pałac Rektorów, Kolumna Rolanda. Powrót do Medjugorie. Wieczorem możliwość uczestniczenia we mszy św. oraz adoracji eucharystycznej. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 dzień TIHALJINA - WODOSPADY KRAVICA - MEDJUGORJE

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Tihaljina, położonej niedaleko Medjugorie, gdzie w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Maryi znajduje się przepiękna figura Matki Bożej. Figura ta została w 1972 roku sprowadzona przez ówczesnego proboszcza z Rzymu. Oczy zostały wykonane z niebieskiego kryształu, co sprawia, że wyglądają jak żywe. Następnie przejazd nad Wodospady Kravica - niezwykle malownicze wodospady rozciągające się na szerokości ponad 100 m i tworzące naturalny amfiteatr. Powrót do Medjugorie. Dla chętnych wejście na Górę Križevac, na którym parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu, o wysokości 8,56 m. Podczas wejścia pielgrzymi odprawiają Drogę Krzyżową. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwach w Sanktuarium. Nocleg.

 

6 dzień SARAJEWO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sarajewa - stolicy Bośni i Hercegowiny, które jest największym po Istambule skupiskiem zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Msza św. w katedrze. Spacer po zabytkowym centrum miasta: ratusz, meczet Gazi Husrev-beja, Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Bascarsija - turecki bazar. Wyjazd z Bośni i Hercegowiny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Bośnię, Węgry i Chorwację. Msza św. w Koszycach na Słowacji gotycką katedrą św. Elżbiety. Obiadokolacja po przekroczeniu granicy. Przyjazd do Lublina w późnych godzinach nocnych.

 

 

 

W cenie:

Cena zawiera:

- transport autokarem o podwyższonym standardzie

- opłaty drogowe i wjazdy do miast

- zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach *** (pok. 2,3-osobowe z łazienkami)

- opłaty klimatyczne

- wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji

- opieka pilota

- ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe

- podatek VAT

- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Cena obowiązuje przy grupie min. 44 os.

 

 

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu, systemu tour guide oraz lokalnych przewodników (ok. 60 €)

- napoi do obiadokolacji

- dopłaty do pokoju 1 os. (na zapytanie)

Plan:

Galeria:

Pielgrzymka do Medjugorje/1
Pielgrzymka do Medjugorje/2
Pielgrzymka do Medjugorje/3
Pielgrzymka do Medjugorje/4
Pielgrzymka do Medjugorje/5
Pielgrzymka do Medjugorje/6
Pielgrzymka do Medjugorje/7
Pielgrzymka do Medjugorje/8
Pielgrzymka do Medjugorje/9
Pielgrzymka do Medjugorje/10
Pielgrzymka do Medjugorje/11
Pielgrzymka do Medjugorje/12
Pielgrzymka do Medjugorje/13
Pielgrzymka do Medjugorje/14
Pielgrzymka do Medjugorje/15
Pielgrzymka do Medjugorje/16
Pielgrzymka do Medjugorje/17
Pielgrzymka do Medjugorje/18
Pielgrzymka do Medjugorje/19
Pielgrzymka do Medjugorje/20
Pielgrzymka do Medjugorje/21
Pielgrzymka do Medjugorje/22
Pielgrzymka do Medjugorje/23
Pielgrzymka do Medjugorje/24
Pielgrzymka do Medjugorje/25
Pielgrzymka do Medjugorje/26
Pielgrzymka do Medjugorje/27
Pielgrzymka do Medjugorje/28

Terminy

please wait...

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenia w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDART PLUS. Zakres ubezpieczenia: Koszty Leczenia do 40 000 €, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €; Bagaż Podróżny do 500 €; Choroby Przewlekłe: TAK
25 zł
za osobę
UB. VIP
Koszty leczenia do 100 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
94 zł
za osobę
UB. THE BEST
Koszty leczenia do 300 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
63 zł
za osobę
UB.KR100%
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji 100 % obejmuje m.in. nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów.
142 zł
za osobę
UB.KR100%MAX
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji 100 % MAX obeujmuje m.in.: Nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów Dodatkowo rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 podróżnego lub współuczestnika podróży oraz o kwarantannę
300 zł
za osobę
Dopłata do pokoju 1 os.
Dopłata do pokoju 1 os. - na zapytanie
Proszę czekać ...