Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

PERŁY CHORWACJI I HERCEGOWINY - coś dla ducha, coś dla ciała :)

Chorwacja / Europa / Neum

PERŁY CHORWACJI I HERCEGOWINY - coś dla ducha, coś dla ciała :)

NOWOŚĆ

ZWIEDZANIE

Profil: wycieczka, zwiedzanie

Cena: 3 990 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 583 000
  • tel. 515 391 807
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 dzień         ZAGRZEB (ok. 900 km)
Wyjazd z Głogowa ok. godz. 03:30. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do Zagrzebia. Zwiedzanie stolicy Chorwacji: Park Króla Tomislava, następnie Park Strossmayera, najpiękniejszy park w zielonej podkowie - Park Nikoli Zrinskiego. Następnie główny plac Bana Josipa Jelačića, Katedra Wniebowzięcia NMP, Dolac, czyli rynek miejski. Kamienna brama, plac Świętego Marka, Dolne Miasto, Plac Główny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


2 dzień        JEZIORA PLITWICKIE (ok. 200 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do najstarszego i jednocześnie największego Parku Narodowego Chorwacji słynącego ze „Szmaragdowych Jezior”. Park w 1979 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNECSO. Składa się z 16 tarasowato położonych jezior połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Jedną z największych atrakcji parku jest 78 m wodospad Veliki Slap. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.


3 dzień        TROGIR - SPLIT (ok. 500 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trogiru. Zwiedzanie miasta: Katedra św. Wawrzyńca, Pałac Cipiko, Pałac Stafileo, Brama Lądowa. Następnie przejazd do Splitudrugiego największego miasta Chorwacji. Zwiedzanie: rzymski pałac cesarza Dioklecjana, Narodni Trg – średniowieczne centrum miasta z ratuszem i pałacami. Przejazd do Neum. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień 
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Dla chętnych Fishpicknik (rejs po zatoce wraz degustacją: mule oraz ryba z grilla, wino i rakija ok. 25 €/os.). Obiadokolacja. Nocleg.


5 dzień           DUBROWNIK- PELJESAC (ok. 200 km) 
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego perłą Adriatyku. Zwiedzanie: Mala Braca – klasztor franciszkanów, studnia Onofrio z XV w., Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Kolumna Rolanda. Czas wolny. Następnie przejazd na Półwysep Pelješac, słynący z wyśmienitych win. Degustacja w lokalnej winnicy. Powrót do hotelu. Przejazd mostem Peljeskim. Obiadokolacja. Nocleg.


6 dzień 17.07
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Opcjonalnie rejs na wyspę Korčula lub Rejs po rzecze Neretwa – z degustacją trunków i lokalnych specjałów. Obiadokolacja. Nocleg.


7 dzień             POCITELJ - WODOSAPDY KRAVICA - MEDJUGORJE (ok. 150 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Pocitelj, który ze względu na swoje wąskie uliczki oraz doskonale zachowane średniowieczne zabudowania stał się jednym z ulubionych miejsc bałkańskich artystów. Przejazd nad wodospady Kravica niezwykle malownicze wodospady rozciągające się na szerokości ponad 100 m i tworzące naturalny amfiteatr. Przejazd do Medjugorje, miasteczka słynącego z objawień Matki Bożej od 1981 roku. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w międzynarodowej mszy świętej. Nocleg.
 

8 dzień             MEDJUGORJE - MOSTAR - BLAGAJ (ok. 70 km) 
Dla chętnych wejście na Górę Objawień. Śniadanie. Przejazd do Mostaru uważanego za stolicę Hercegowiny. Spacer po mieście: kamienny Stary Most z XVI w., Stare Miasto, Fort Turecki, Meczet Koskin Mehmed - Paszy. Przejazd do miejscowości Blagaj - niewielkiego miasteczka znanego z XVI wiecznego klasztoru derwiszów. Klasztor stoi u podnóża gór, z których wypływa rzeka Buna. Źródło należy do największych tego typu w Europie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


9 dzień             SARAJEWO (ok. 350 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny, które jest największym po Istambule skupiskiem zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Spacer po zabytkowym centrum miasta: ratusz, meczet Gazi Husrev-beja, LatinskiMost - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Bascarsija – turecki bazar. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Przejazd w okolice granicy bośniacko-chorwackiej. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.


10 dzień            SZÉKESFEHÉRVÁR (ok. 450 km) 
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Węgry nad Balaton, największe jezioro węgierskie, a zarazem największy zbiornik Europy Środkowej. Czas wolny. Następnie przejazd do Székesfehérvár, najstarszego miasta na Węgrzech, założonego w 972 roku przez księcia Gejzę, w którym koronowano 37 królów węgierskich. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer: katedra św. Stefana, kaplica św. Anny, ratusz miejski, zamek Boryego. Nocleg.


11 dzień              BRATYSŁAWA (opcjonalnie Gyor lub Brno) (ok. 650 km)
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie zwiedzanie Bratysławy. Spacer z przewodnikiem: Stare Miasto z katedrą św. Marcina, ulica Kapitulską, kościołem i klasztorem Klarysek. Przyjazd do Głogowa w godzinach nocnych.

W cenie:

- transport autokarem
- opłaty drogowe i wjazdy do miast
- zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach ***/**** (pokoje 2-3osobowe z łazienkami)
- opłaty klimatyczne
- wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w tym 1 w lokalnej restauracji)
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL 40 000 € i NNW, choroby przewlekłe, zdarzenia pod pływem alkoholu
- podatek VAT
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu (PN Jezior Plitwickich, Klasztor Franciszkanów, Meczet Koskin Mehmed-Paszy, Dom Turecki, meczet Gazi Husrev-Beja, Cerkiew Prawosławana), degustacji wina,systemu tour guide oraz lokalnych przewodników (ok. 130 € płatne obligatoryjnie u pilota)
- napoi do obiadokolacji
- dopłaty do pokoju 1 os.

Cena obowiązuje przy grupie min. 44 os.

Plan:

PERŁY CHORWACJI I HERCEGOWINY - coś dla ducha, coś dla ciała :)/1

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenia w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDART PLUS. Zakres ubezpieczenia: Koszty Leczenia do 40 000 €, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €; Bagaż Podróżny do 500 €; Choroby Przewlekłe: TAK
27 zł
za rezerwację
UB.VIP
Koszty leczenia do 100 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
103 zł
za rezerwację
Wariant THE BEST
Koszty leczenia do 300 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
84 zł
za rezerwację
Koszty rezygnacji 100%
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. bezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% obejmuje m.in. nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów, wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, wyznaczony pobyt w sanatorium. UWAGA: Wariant 100% można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
181 zł
za rezerwację
Koszty rezygnacji 100% MAX
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Obejmuje m.in.:obejmuje m.in. nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów, wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, wyznaczony pobyt w sanatorium, Nagle zachorujesz Ty lub współuczestnik podróży na Covid-19, Ty lub współuczestnik podróży, Twoje dzieci lub dzieci współuczestnika podróży zostaniecie objęci obowiązkową kwarantanną związaną z Covid-19, Ty lub współuczestnik podróży nagle zachorujecie i choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u Was choroby przewlekłej. UWAGA: Wariant 100% MAX można wykupić w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróż, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
490 zł
za rezerwację
Dopłata do pokoju 1 os.
Proszę czekać ...