Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

GRUZJA MISTYCZNA

Gruzja / Kaukaz / Tbilisi

GRUZJA MISTYCZNA

KAMERALNA GRUPA

ZWIEDZANIE

Profil: wycieczka

Cena: 4 900 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 583 000
  • tel. 515 391 807
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 dzień 
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 17:30. Odprawa. Wylot o godz. 20:10 do Kutaisi. Przylot o 01:40 lokalnego czasu. Przejazd do hotelu. Nocleg.

 

2 dzień     TBILISI
Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie miasta: Aleja Rustawelego, pełna monumentalnych budowli z XIX wieku. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zobaczymy jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji złota na świecie. W kilku niewielkich salach zebrane są setki unikatowych skarbów – misterna biżuteria, złote kielichy, etc. Po południu spacer po starym mieście - najbardziej stylowej kaukaskiej metropolii. Przejdziemy przez wąskie ulice ze starymi kamienicami, zdobionymi winoroślą i drewnianymi balkonami. Zobaczymy krzywą wieżę zbudowaną przez miejscowego artystę, cerkiew Anczischati założoną 1500 lat temu i supernowoczesne budynki. Przejedziemy kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala podziwiając miasto z lotu ptaka, aby następnie przejść do orientalnej dzielnicy łaźni siarkowych z XIX-wieczny meczetem. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 

3 dzień     MCCHETA - UPLISCYCHE
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi. Przejazd do Mcchety – dawnej stolicy Gruzji, gdzie w IV wieku proklamowano chrześcijaństwo jako religię państwową. Mccheta, wpisana na listę UNESCO, do dziś jest centrum religijnym kraju. Wizyta w monastyrze Dżwari z VII w., położonego na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama. Zwiedzanie klasztoru Samtawro z grobem pary królewskiej Miriana i Nany, którzy z rąk św. Nino w IV wieku przyjęli chrześcijaństwo. Następnie wizyta w katedrze Sweti Cchoweli, miejscu koronacji dawnych władców Gruzji. Degustacja wina w lokalnej winnicy. Zwiedzanie klasztoru Szio Mgwime, związanego z jednym z tzw. Ojców Syryjskich, mnichem Szio. Przejazd do Upliscyche. Zwiedzanie starożytnego miasta skalnego, zbudowanego na wysokim, skalistym brzegu rzeki Kura. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 

4 dzień     SARO - WARDŻIA - ACHALCYCHE - RABAT
Śniadanie. Podróż do monumentalnego kanionu rzeki Kura. Zobaczymy tam prehistoryczną twierdzę Saro, rzadko odwiedzaną przez turystów. Ma ona ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Położona jest na szczycie kanionu. Sam wjazd na górę dostarcza sporych wrażeń. Następnie zwiedzimy skalne miasto Wardżia. Wykute w pionowej skale, wielopiętrowe miasto-twierdza to najciekawszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII stulecie), kiedy cywilizacyjnie wyprzedzała kraje europejskie. W niewielkiej kaplicy znajdziemy malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar – największego władcy Gruzji. Przejazd do miasta Achalcyche. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat, odrestaurowanym kilkanaście lat temu. Zamek prezentuje wielonarodową historię regionu, pełną wpływów gruzińskich, tureckich, ormiańskich, rosyjskich, żydowskich i innych. Kolacja. Nocleg.

 

5 dzień     BORDŻOMI - KUTAISI
Śniadanie. Przejazd do Borżomi - najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja wody mineralnej wprost ze źródła. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze, m.in. oryginalnych przetworów z szyszek, orzechów, rokitnika etc. Przejazd do miasta Kutaisi. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji - króla Dawida Budowniczego. Zwiedzanie jaskini Prometeusz, jednej z największych i najciekawszych jaskiń krasowych w Europie. W trakcie trwającego godzinę spaceru zobaczymy wielkie hale, kolorowe nacieki i zjawiskowe formacje skalne. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 

6 dzień     KANION MARTVILI - POLA HERBACIANE - MESTIA 
Śniadanie. Spacer, a przy dobrej pogodzie również krótka przejażdżka łódką w lazurowym kanionie Martvili. Przejazd do lokalnej manufaktury herbacianej. Zapoznanie się z technologią wyrobu herbaty. Wizyta na polach herbacianych. Degustacja i możliwość zakupu lokalnych herbat. Wizyta u lokalnego winiarza. Degustacja. Lunch. Kilkugodzinny przejazd do osady Mestia w głębi gór Wielkiego Kaukazu, w Swanetii - najpiękniejszym i jednym z najbardziej niedostępnych regionów Wielkiego Kaukazu. Kolacja. Nocleg.

 

7 dzień     USZGULI - WYPRAWA 4 X 4 
Śniadanie. Wyjazd autami 4x4 do osady Uszguli (2200 m), promowanej w Gruzji jako najwyżej położona wioska w Europie. Zarówno Mestia, Uszguli, jak i inne wioski w Swanetii najeżone są średniowiecznymi basztami mieszkalno-obronnymi wpisanymi na listę UNESCO. To kraina, gdzie znajdują się jedne najbardziej imponujących szczytów Kaukazu, w tym Szchara (5193m), najwyższy szczyt Gruzji i wiele innych malowniczych czterotysięczników. Dla chętnych wejście pod masyw Szchary. Powrót do Mestii. Na trasie postoje na punktach widokowych. Kolacja. Nocleg.

 

8 dzień     HACWALI - ZUGDIDI - DŻWARI
Śniadanie. Wyjazd kolejką linową na wzgórze Hacwali (2348m) na taras widokowy. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stamtąd oszałamiający widok na kaukaskie czterotysięczniki, m.in. Uszbę (4700 m), Tetnuldi (4853 m) i Lailę (4009 m). Po zjeździe do centrum Mestii czas wolny w centrum miasteczka. Późnym popołudniem wyjazd z Mestii do  miejscowości Zugdidi, stolicy regionu Megrelii, charakteryzującym się m.in. odrębnym językiem i smakowitą, pikantną kuchnią. Na trasie postój widokowy przy ogromnej zaporze wodnej Dżwari. Kolacja regionalna. Nocleg.

 

9 dzień     BATUMI 
Śniadanie. Przejazd do Batumi. Spacer po centrum miasta. Zobaczymy m.in. Plac Europy, gdzie znajduje się pomnik Medei - mitycznej księżniczki starożytnej Kolchidy, trzymającej w ręku legendarne Złote Runo; nadmorską promenadą pełną palm i dzielnicę futurystycznych wieżowców. Czas wolny w centrum Batumi. Wyjazd w okolice Batumi: krótkie zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio z początków naszej ery, spacer pod 100-metrowy wodospad Machunceti. Wizyta w winiarni w tzw. Górnej Adżarii. Kolacja. Powrót do Batumi. Nocleg. 

 

10 dzień     DZIEŃ WOLNY 
Śniadanie. Czas wolny w Batumi. Dla chętnych wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

 

11 dzień     ZIELONY PRZYLĄDEK - OGRÓD BOTANICZNY 
Śniadanie. Wyjazd na tzw. Zielony Przylądek. Na porośniętym bujną, subtropikalną roślinnością znajduje się otwarty w 1912 roku ogród botaniczny. Na obszarze niemal 120 hektarów znajdziemy rośliny i drzewa ze wszystkich stron świata: stuletnie eukaliptusy, platany i sekwoje, palmy, bananowce i zagajniki bambusowe. Spacer po Ogrodzie Botanicznym. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko. O godz. 17:30 wylot do Polski. Przylot na lotnisko Okęcie-Warszawa godz. 19:10.
 

W cenie:

- przelot liniami lotniczymi Wizzair na trasie Warszawa-Okęcie - Kutaisi - Warszawa-Okęcie
- bagaż podręczny i rejestrowany 20 kg
- 10 noclegów w hotelach i pensjonatach o standardzie *** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
- transport lokalny (bus i auta 4x4) 
- wyżywienie zgodnie z programem, w tym dwie w formie kaukaskich uczt z toastami i muzyką na żywo
- wino stołowe podawane do obiadokolacji
- 2 degustacje wina
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
- ubezpieczenie KL do 40 000 €, NNW do 5 000 €, COVID, choroby przewlekłe, bagaż, ochrona pod wpływem alkoholu
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

- 250 € płatne na miejscu (bilety, usługa przewodnicka, degustacje, lokalne opłaty rezerwacyjne)
- dopłaty do pokoju 1 osobowego - 1200 zł

 

Uwaga:
- każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub ważny dowód osobisty
- kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
- prosimy zwrócić uwagę na zakładkę "Dopłaty i zniżki", w której znajdziecie Państwo opisy opcjonalnych ubezpieczeń, po założeniu rezerwacji ubezpieczenie można rozszerzyć telefonicznie bądź mailowo
- zaliczka wynosi 30 % wartości imprezy. Numer konta znajdziecie Państwo na wygenerowanej umowie

Plan:

Galeria:

GRUZJA MISTYCZNA/1
GRUZJA MISTYCZNA/2
GRUZJA MISTYCZNA/3
GRUZJA MISTYCZNA/4
GRUZJA MISTYCZNA/5
GRUZJA MISTYCZNA/6
GRUZJA MISTYCZNA/7
GRUZJA MISTYCZNA/8
GRUZJA MISTYCZNA/9
GRUZJA MISTYCZNA/10
GRUZJA MISTYCZNA/11
GRUZJA MISTYCZNA/12
GRUZJA MISTYCZNA/13
GRUZJA MISTYCZNA/14
GRUZJA MISTYCZNA/15
GRUZJA MISTYCZNA/16
GRUZJA MISTYCZNA/17
GRUZJA MISTYCZNA/18
GRUZJA MISTYCZNA/19
GRUZJA MISTYCZNA/20
GRUZJA MISTYCZNA/21
GRUZJA MISTYCZNA/22
GRUZJA MISTYCZNA/23
GRUZJA MISTYCZNA/24
GRUZJA MISTYCZNA/25
GRUZJA MISTYCZNA/26
GRUZJA MISTYCZNA/27
GRUZJA MISTYCZNA/28
GRUZJA MISTYCZNA/29
GRUZJA MISTYCZNA/30
GRUZJA MISTYCZNA/31
GRUZJA MISTYCZNA/32
GRUZJA MISTYCZNA/33
GRUZJA MISTYCZNA/34
GRUZJA MISTYCZNA/35
GRUZJA MISTYCZNA/36

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenie w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDARD PLUS. Obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 40 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €, - Bagaż Podróżny do 500 €, - Choroby Przewlekłe: TAK, - Ochrona pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie STANDARD PLUS zawarte jest w cenie imprezy. Warianty VIP oraz THE BEST możesz wykupić aż do dnia wyjazdu
1 200 zł
za rezerwację
Dopłata do pokoju 1 os.
Dla osób podróżujących pojedynczo
36 zł
za osobę
Wariant VIP
Ubezpieczenie na czas podróży TRAVEL WORLD wariant VIP obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 100 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 €, - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 €, - Ochrona pod wpływem alkoholu
136 zł
za osobę
Wariant THE BEST
Ubezpieczenia na czas podróży TRAVEL WORLD wariant THE BEST obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 300 000 € - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 € - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 € - Ochrona pod wpływem alkoholu
142 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100%
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium. Ten wariant nie obejmuje następstw chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID. Wariant 100% można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
319 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100% MAX
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100 % MAX to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% MAX obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, - wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży na Covid-19, - Ty lub współuczestnik podróży, Twoje dzieci lub dzieci współuczestnika podróży zostaniecie objęci obowiązkową kwarantanną związaną z Covid-19, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży i choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u Was choroby przewlekłej. Wariant 100% MAX można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróż, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
Proszę czekać ...