Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

GRUZJA kraina wina i złota

Gruzja / Kaukaz / Tbilisi

GRUZJA kraina wina i złota

KAMERALNA GRUPA

Profil: wycieczka

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 570 583 000
 • tel. 515 391 807
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 DZIEŃ 
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie. Wylot z Warszawy godz. 22:25.

 

2 DZIEŃ          TBILISI
Przylot do Tbilisi godz. 04:05. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podroży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi złotymi sarbami z czasów starożytnych. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego pełnej monumentalnych budynków z XIX wieku aż do Placu Wolności z kolumną św. Jerzego. Wizyta w najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati pochodzącym z VI wieku. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Spacer po urokliwych zaułkach, wizyta w meczecie i  dzielnicy łaźni siarkowych. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Nocleg.

 

3 DZIEŃ          TWIERDZA SARO - SKALNE MIASTO WARDŻIA - RABAT
Śniadanie. Przejazd na południe Gruzji w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu. Zobaczymy tam rzadko odwiedzaną przez turystów prehistoryczną twierdzę Saro. Ma ona ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Dalsza podróż do skalnego miasta Wardzia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII stulecie), kiedy cywilizacyjnie wyprzedzała znacznie kraje europejskie. W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar - największej władczyni Gruzji i jednocześnie świętej miejscowego kościoła. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat, odrestaurowanym kilkanaście lat temu z malowniczymi wieżami, dziedzińcami, komnatami zdobionymi drewnianymi ornamentami i meczetem.  Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ          BORŻOMI - GELATI - JASKINIA PROMETEUSZA
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu lokalnych słodyczy i oryginalnych leczniczych przetworów. Dłuższy transfer do zachodniej Gruzji w okolice miasta Kutaisi. Zwiedzanie wielkiego monastyru Gelati z początków XII wieku, „złotego wieku” Gruzji (na liście UNESCO). Znajdują się tu m. in. groby królewskie, zrekonstruowany budynek dawnej akademii, a 900-letni bazylikę zdobią bogate freski i mozaika. Zwiedzanie jaskini krasowej Prometeusz,  jednej  z najciekawszych jaskiń krasowych w Europie.  Kolacja. Nocleg. 

 

5 DZIEŃ          BATUMI
Śniadanie. Przejazd w okolice Batumi. Zwiedzanie wielkiego Ogrodu Botanicznego, położonego na tropikalnych wzgórzach tzw. Zielonego Przylądka. W egzotycznym ogrodzie możemy zobaczyć ogromne, ponad stuletnie eukaliptusy, platany i sekwoje; zagajniki bambusowe, cytrusy, palmy i setki gatunków mniejszych roślin. Przejazd do Batumi. Spacer w centrum miasta, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Czas wolny. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

 

6 DZIEŃ          GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - ANANURI - PRZEŁĘCZ DŻWARI
Śniadanie. Wizyta na typowym miejscowym bazarze. Transfer do centralnej Gruzji. Dalszy transfer w góry Kaukazu Wielkiego tzw. Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri oraz postoje widokowe nad turkusowym zalewem Żinwali, na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych ("gruzińskie Pamukkale"). Kolacja i nocleg w pensjonacie na Kaukazie Wielkim.

 

7 DZIEŃ          CMINDA SAMEBA - MCCHETA
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). Dojedziemy do słynnego klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.). Wczesny wyjazd pozwala zwiększyć szansę na dobrą pogodę, aby móc podziwiać imponującą panoramę Kaukazu, z dominującym Kazbekiem i innymi szczytami przekraczającymi 4000 metrów. Powrót do pensjonatu na śniadanie,  a następnie przejazd drogą przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Zwiedzanie Mcchety, antycznej stolicy Gruzji. Mccheta, dziś niewielkie miasteczko, jedno z kluczowych miejsc dla historii Gruzji i centrum religijnego życia mieszkańców tego kraju. To tu w IV wieku miał miejsce chrzest kraju. W olbrzymiej katedrze Sweticchoweli znajdują się m.in. relikwie z pierwszych wieków chrześcijaństwa i groby władców Gruzji. Urokliwe zaułki starej stolicy to miejsce, gdzie można spędzić czas w przyjemnej restauracji czy na bazarze z lokalnymi wyrobami. Oprócz wielkiej katedry zobaczymy też mniejszy kościół Samtawro i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

8 DZIEŃ          KACHETIA
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kachetii - wielkiej doliny, światowej kolebki winiarstwa. Tu około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Zwiedzanie wykutego w skałach magazynu firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakują dziesiątki tysięcy butelek. Wizyta wytwórni wina, gdzie zapoznamy się z technologią jego wyrobu. Degustacja. Warsztaty kulinarne - pieczenie chleba, przygotowywanie kilku typowych dań gruzińskiej kuchni. Kolacja pożegnalna w formie kaukaskiej uczty z długimi, poetyckimi toastami prowadzona przez wodzireja, tzw. tamadę. Akompaniament zapewnią lokalni muzycy. Około północy transfer na lotnisko.

 

9 DZIEŃ

Wylot do Warszawy godz.04:55. Przylot do Warszawy o godz. 06:40.

 

W cenie:

 • przelot liniami lotniczymi LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa
 • bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
 • 7 noclegów w hotelach i pensjonatach ** /***(pokoje 2,3 os. z łazienkami)
 • transport lokalny (minibus lub autokar)
 • wyżywienie wg programu
 • wino stołowe do kolacji
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, choroby przewlekłe 
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Uwagi:

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, warsztatów kulinarnych - 160 € płatne obligatoryjnie u pilota
 • dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń
 • dopłaty do pokoju 1 os. ok. 590 zł

 

Uwaga:

 • każdy uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Godziny lotu potwierdzamy na 48 h przed wylotem.
 


 

 

Plan:

Galeria:

GRUZJA kraina wina i złota
/1
GRUZJA kraina wina i złota
/2
GRUZJA kraina wina i złota
/3
GRUZJA kraina wina i złota
/4
GRUZJA kraina wina i złota
/5
GRUZJA kraina wina i złota
/6
GRUZJA kraina wina i złota
/7
GRUZJA kraina wina i złota
/8
GRUZJA kraina wina i złota
/9
GRUZJA kraina wina i złota
/10
GRUZJA kraina wina i złota
/11
GRUZJA kraina wina i złota
/12
GRUZJA kraina wina i złota
/13
GRUZJA kraina wina i złota
/14
GRUZJA kraina wina i złota
/15
GRUZJA kraina wina i złota
/16
GRUZJA kraina wina i złota
/17
GRUZJA kraina wina i złota
/18
GRUZJA kraina wina i złota
/19
GRUZJA kraina wina i złota
/20
GRUZJA kraina wina i złota
/21
GRUZJA kraina wina i złota
/22
GRUZJA kraina wina i złota
/23
GRUZJA kraina wina i złota
/24
GRUZJA kraina wina i złota
/25
GRUZJA kraina wina i złota
/26
GRUZJA kraina wina i złota
/27

Terminy

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

167 zł
za rezerwację
PARKING
Całkowity koszt parkowania, wliczone zostały podatki, cena parkowania, transfer na i z lotniska. PARKING P45 ul. Szyszkowa 45, 02-285 Warszawa
32 zł
za osobę
UB. VIP
Koszty leczenia do 100 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
122 zł
za osobę
UB. THE BEST
Koszty leczenia do 300 000 € Następstwa nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € Bagaż podróżny do 1 000 € Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € Choroby przewlekłe: TAK Kwarantanna: do 2 000 €
97 zł
za osobę
UB.KR100%
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji 100 % obejmuje m.in. nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów.
218 zł
za osobę
UB.KR100%MAX
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji 100 % MAX obeujmuje m.in.: Nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży; śmierć podróżnego, współuczestnika lub osoby bliskiej; utrata pracy; kradzież dokumentów Dodatkowo rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 podróżnego lub współuczestnika podróży oraz o kwarantannę
690 zł
za osobę
Dopłata do pokoju 1 os.
Dopłata do pokoju 1 os.
Proszę czekać ...