Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

GRUZJA - WYPRAWA

Gruzja / Kaukaz / Tbilisi

GRUZJA - WYPRAWA

BRAK MIEJSC

KAMERALNA GRUPA

NOWOŚĆ

ZWIEDZANIE

Profil: wycieczka

Cena: 3 960 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 583 000
  • tel. 515 391 807
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 dzień    
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie o godz. 19:00. Wylot z Warszawy o godz. 21:30.


 
2 dzień    TBILISI 
Przylot do Tbilisi godz. 03:10. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podroży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe. Spacer po urokliwych uliczkach, wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych. Czas wolny w centrum miasta. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

3 dzień    TWIERDZA SARO - SKALNE MIASTO WARDŻIA - RABAT
Śniadanie. Przejazd na południe Gruzji w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu. Zobaczymy tam rzadko odwiedzaną przez turystów prehistoryczną twierdzę Saro. Ma ona ponad 3000 lat - tyle co słynne Mykeny czy Troja. Dalsza podróż do skalnego miasta Wardzia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII w). W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar - największej władczyni Gruzji i jednocześnie świętej miejscowego kościoła. Przejazd do miasta Achalcyche. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat, odrestaurowanym kilkanaście lat temu, z malowniczymi wieżami, dziedzińcami, komnatami zdobionymi drewnianymi ornamentami i meczetem. Kolacja. Nocleg.

 

4 dzień    BORŻOMI - BATUMI
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu lokalnych słodyczy i oryginalnych leczniczych przetworów. Transfer do Batumi. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Spacer w centrum miasta, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Czas wolny na bulwarze. Przejazd autokarem przez tzw. Nowy Bulwar pełen ekstrawaganckich budowli, m.in. w kształcie rzymskiego Koloseum i Białego Domu postawionego na dachu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

 

5 dzień    OGRÓD BOTANICZNY - POLA HERBACIANE - JASKINIA PROMETEUSZ
Śniadanie. Wyjazd z Batumi. Zwiedzanie ogromnego Ogrodu Botanicznego (113 ha) założonego ponad 100 lat temu na tropikalnych wzgórzach tzw. Zielonego Przylądka. W egzotycznym ogrodzie możemy zobaczyć ogromne, ponad stuletnie eukaliptusy, platany, sekwoje, zagajniki bambusowe, cytrusy, palmy. Przejazd w okolice miasta Kutaisi. Zwiedzanie lokalnej wytwórni herbaty. Krótka wizyta na polach herbacianych i w zakładzie produkcyjnym, degustacja różnorodnych gatunków herbat, możliwość zakupu wyrobów bezpośrednio od producenta. Zwiedzanie Jaskini Prometeusz, jednej z najciekawszych jaskiń krasowych w Europie. Podczas godzinnego spaceru w jaskini zobaczymy kilka imponujących grot, z których największa mierzy 20 metrów wysokości. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

 

 6 dzień    SKALNE MIASTO UPLISCYCHE - ZAMEK ANANURI - DROGA PRZEZ KAUKAZ 
Śniadanie. Transfer do centralnej Gruzji. Zwiedzanie antycznego miasta skalnego Upliscyche, wydrążonego we wzgórzach z piaskowca nad brzegami rzeki Kury. Dalszy transfer w góry Kaukazu Wielkiego. Na trasie zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri leżącego nad turkusowym zalewem Żinwali. Postoje widokowe w trakcie przejazdu przez grzbiet Kaukazu Wielkiego, tzw. Gruzińską Drogą Wojenną. Postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych ("gruzińskie Pamukkale"). Kolacja i nocleg w pensjonacie na Kaukazie Wielkim.

7 dzień     GÓRA KAZBEK - MCCHETA - ZŁOTE SKARBY W MUZEUM NARODOWYM
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). Dojedziemy do słynnego klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.), aby móc podziwiać imponującą panoramę Kaukazu, z dominującym Kazbekiem i innymi szczytami przekraczającymi 4000 metrów. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Przejazd drogą przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Zwiedzanie Mcchety, antycznej stolicy Gruzji. Mccheta, dziś niewielkiego miasteczka, jednego z kluczowych miejsc dla historii Gruzji i centrum religijnego życia mieszkańców tego kraju. To tu w IV wieku miał miejsce chrzest kraju. W olbrzymiej katedrze Sweticchoweli znajdują się m.in. relikwie z pierwszych wieków chrześcijaństwa i groby władców Gruzji. Urokliwe zaułki starej stolicy to miejsce, gdzie można spędzić czas w przyjemnej restauracji czy na bazarze z lokalnymi wyrobami. Oprócz katedry zobaczymy też mniejszy kościół Samtawro i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic. Przejazd do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego pełnej monumentalnych budynków z XIX wieku i Placu Wolności z kolumną św. Jerzego. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.


8 dzień    DAWID GAREDŻA - WINNICE KACHETII
Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, czyli rozległe stepy, półpustynie i  pofałdowane pagórki, które przecina uskok tektoniczny. Zwiedzanie monastyru Dawid Garedża z VI wieku. Postój w osadzie Udabno na stepach, gdzie w niezwykłym otoczeniu para z Polski otworzyła klimatyczną restaurację. Dla chętnych dodatkowo płatny lunch. Wyjazd do Kachetii - wielkiej doliny, światowej kolebki winiarstwa. Tu około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta wytwórni wina, gdzie zapoznamy się z technologią jego wyrobu. Degustacja, możliwość zakupu różnorodnych trunków w cenach producenta. Zwiedzanie wykutego w skałach magazynu firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakują dziesiątki tysięcy butelek. Degustacja. Kolacja pożegnalna z muzyką w lokalnej restauracji w formie kaukaskiej uczty z długimi, poetyckimi toastami prowadzona przez wodzireja, tzw. tamadę.  Około północy transfer na lotnisko.


9 dzień 
Wylot z Tbilisi godz. 04:10. Przylot do Warszawy o godz. 06:05.

W cenie:

- przelot liniami lotniczymi PLL LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa
- bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
- 7 noclegów w hotelach i pensjonatach o standardzie *** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
- transport lokalny
- 7 śniadań
- 7 obiadokolacji w tym dwie w formie kaukaskich uczt z toastami i muzyką na żywo
- wino stołowe podawane do obiadokolacji
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
- ubezpieczenie KL do 40 000 €, NNW do 5 000 €, COVID, choroby przewlekłe, bagaż, ochrona pod wpływem alkoholu
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Cena nie zawiera:
- 190 € płatne na miejscu (bilety wstępu, degustacje, lokalne opłaty rezerwacyjne)
- dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek
- dopłaty do pokoju 1 osobowego - 750 zł

 

Uwaga:
- każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub ważny dowód osobisty
- kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
- prosimy zwrócić uwagę na zakładkę "Dopłaty i zniżki", w której znajdziecie Państwo opisy opcjonalnych ubezpieczeń; po założeniu rezerwacji ubezpieczenie można rozszerzyć telefonicznie bądź mailowo
- zaliczka wynosi 30 % wartości imprezy. Numer konta znajdziecie Państwo na wygenerowanej umowie

Plan:

Galeria:

GRUZJA - WYPRAWA/1
GRUZJA - WYPRAWA/2
GRUZJA - WYPRAWA/3
GRUZJA - WYPRAWA/4
GRUZJA - WYPRAWA/5
GRUZJA - WYPRAWA/6
GRUZJA - WYPRAWA/7
GRUZJA - WYPRAWA/8
GRUZJA - WYPRAWA/9
GRUZJA - WYPRAWA/10
GRUZJA - WYPRAWA/11
GRUZJA - WYPRAWA/12
GRUZJA - WYPRAWA/13
GRUZJA - WYPRAWA/14
GRUZJA - WYPRAWA/15
GRUZJA - WYPRAWA/16
GRUZJA - WYPRAWA/17
GRUZJA - WYPRAWA/18
GRUZJA - WYPRAWA/19
GRUZJA - WYPRAWA/20
GRUZJA - WYPRAWA/21
GRUZJA - WYPRAWA/22
GRUZJA - WYPRAWA/23
GRUZJA - WYPRAWA/24
GRUZJA - WYPRAWA/25
GRUZJA - WYPRAWA/26
GRUZJA - WYPRAWA/27
GRUZJA - WYPRAWA/28
GRUZJA - WYPRAWA/29
GRUZJA - WYPRAWA/30
GRUZJA - WYPRAWA/31
GRUZJA - WYPRAWA/32
GRUZJA - WYPRAWA/33
GRUZJA - WYPRAWA/34
GRUZJA - WYPRAWA/35
GRUZJA - WYPRAWA/36

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenie w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDARD PLUS. Obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 40 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €, - Bagaż Podróżny do 500 €, - Choroby Przewlekłe: TAK, - Ochrona pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie STANDARD PLUS zawarte jest w cenie imprezy. Warianty VIP oraz THE BEST możesz wykupić aż do dnia wyjazdu!
26 zł
za osobę
UB.VIP
Ubezpieczenie na czas podróży TRAVEL WORLD wariant VIP obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 100 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 €, - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 €, - Ochrona pod wpływem alkoholu
111 zł
za osobę
Wariant THE BEST
Ubezpieczenia na czas podróży TRAVEL WORLD wariant THE BEST obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 300 000 € - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 € - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 € - Ochrona pod wpływem alkoholu
114 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100%
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium. Ten wariant nie obejmuje następstw chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID. Wariant 100% można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
257 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100% MAX
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100 % MAX to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% MAX obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, - wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży na Covid-19, - Ty lub współuczestnik podróży, Twoje dzieci lub dzieci współuczestnika podróży zostaniecie objęci obowiązkową kwarantanną związaną z Covid-19, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży i choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u Was choroby przewlekłej. Wariant 100% MAX można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróż, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
750 zł
za osobę
Dopłata do pokoju 1 os.
Dla osób podróżujących pojedynczo
Proszę czekać ...