Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA

Gruzja / Kaukaz / Tbilisi

GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA

BRAK MIEJSC

Profil: wycieczka

Cena: 3 960 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 570 583 000
  • tel. 515 391 807
  • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 dzień     
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie. Wylot z Warszawy godz. 22:25.

 

2 dzień   TBILISI    
Przylot do Tbilisi godz. 04:05. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek po podróży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego pełnej monumentalnych budynków z XIX wieku i Placu Wolności z kolumną św. Jerzego. Wizyta w najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe. Spacer po urokliwych zaułkach, wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

3 dzień    BATUMI
Śniadanie. Przejazd do Batumi. Spacer w centrum miasta, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Przejazd autokarem przez tzw. Nowy Bulwar pełen ekstrawaganckich budowli, m. in. w kształcie rzymskiego Koloseum i Białego Domu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Późnym wieczorem czas wolny w Batumi. Nocleg.

 

4 dzień    OGRÓD BOTANICZNY - POLA HERBACIANE - JASKINIA   PROMETEUSZ
Śniadanie. Wyjazd z Batumi. Zwiedzanie  ogromnego Ogrodu Botanicznego (113 ha) założonego ponad 100 lat temu na tropikalnych wzgórzach tzw. Zielonego Przylądka. W egzotycznym ogrodzie możemy zobaczyć ogromne, ponad stuletnie eukaliptusy, platany, sekwoje, zagajniki bambusowe, cytrusy, palmy. Przejazd w okolice miasta Kutaisi. Zwiedzanie lokalnej wytwórni herbaty. Krótka wizyta na polach herbacianych i w zakładzie produkcyjnym. Degustacja różnorodnych gatunków herbat wraz z  możliwością zakupu wyrobów bezpośrednio od producenta. Zwiedzanie jaskini krasowej Prometeusz, jednej z najciekawszych jaskiń krasowych w Europie. Podczas godzinnego spaceru w jaskini zobaczymy kilka imponujących grot, z których największa mierzy 20 metrów wysokości. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

 

5 dzień     TWIERDZA SARO - SKALNE MIASTO WARDŻIA - RABAT
Śniadanie. Przejazd na południe Gruzji w głąb skalistego kanionu rzeki Kura. Zwiedzanie:  rzadko odwiedzana przez turystów prehistoryczna twierdzę Saro, która  ma ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Przejazd do skalnego miasta Wardżia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII stulecie), kiedy cywilizacyjnie znacznie wyprzedzała kraje europejskie. W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar - największej władczyni Gruzji i jednocześnie świętej miejscowego kościoła. Przejazd do miasta Achalcyche. Wizyta w odrestaurowanym kilkanaście lat temu, gruzińsko-tureckim zamku Rabat, z malowniczymi wieżami, dziedzińcami, komnatami zdobionymi drewnianymi ornamentami i meczetem. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

6 dzień      BORJOMI – SKALNE MIASTO UPLISCYCHE - DROGA PRZEZ KAUKAZ 
Śniadanie.  Zwiedzanie słynnego uzdrowiska Borjomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu lokalnych słodyczy i oryginalnych leczniczych przetworów. Transfer do centralnej Gruzji. Zwiedzanie antycznego miasta skalnego Upliscyche, wydrążonego we wzgórzach z piaskowca nad brzegami rzeki Kura połączone z degustacją win. Dalszy transfer w góry Kaukazu Wielkiego tzw. Gruzińską Drogą Wojenną. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie na Kaukazie Wielkim.

 

7 dzień       GÓRA KAZBEK - ZAMEK ANANURI - PRZEŁĘCZ DŻWARI - MCCHETA
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). Dojedziemy do słynnego klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.). Wczesny wyjazd pozwala zwiększyć szansę na dobrą pogodę, aby móc podziwiać imponującą panoramę Kaukazu, z dominującym Kazbekiem i innymi szczytami przekraczającymi 4000 metrów. Powrót do pensjonatu na śniadanie, a następnie przejazd drogą przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Po drodze postoje widokowe na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych ("gruzińskie Pamukkale") i nad turkusowym zalewem Żinwali. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri oraz Mcchety, antycznej stolicy Gruzji, jednego z kluczowych miejsc dla historii Gruzji i centrum religijnego życia mieszkańców tego kraju. To tu w IV wieku miał miejsce chrzest kraju. W olbrzymiej katedrze Sweticchoweli znajdują się relikwie z pierwszych wieków chrześcijaństwa i groby władców Gruzji. Urokliwe zaułki starej stolicy to miejsce, gdzie można spędzić czas w przyjemnej restauracji czy na bazarze z lokalnymi wyrobami. Oprócz wielkiej katedry zobaczymy też mniejszy kościół Samtawro i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

8 dzień        DAWID GAREDŻA – WINNICE KACHETII
Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, czyli rozległe stepy, półpustynie i pofałdowane pagórki, które przecina uskok tektoniczny. Zwiedzanie monastyru Dawid Garedża z VI wieku, położonego w środku tych niezwykłych krajobrazów. Postój w osadzie Udabno na stepach, gdzie w niezwykłym otoczeniu para z Polski otworzyła klimatyczną restaurację. Dla chętnych dodatkowo płatny lunch. Wyjazd do Kachetii - wielkiej doliny, światowej kolebki winiarstwa. Tu około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta wytwórni wina, gdzie zapoznamy się z technologią jego wyrobu. Dłuższa degustacja, możliwość zakupu różnorodnych trunków w cenach producenta. Zwiedzanie wykutego w skałach magazynu firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakują dziesiątki tysięcy butelek. Degustacja. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji w formie kaukaskiej uczty z długimi, poetyckimi toastami prowadzona przez wodzireja, tzw. tamadę. Akompaniament zapewnią miejscowi muzycy. Około północy transfer na lotnisko.

 

9 dzień  
Wylot do Warszawy godz. 04:55. Przylot do Warszawy o godz. 06:40.

W cenie:

- przelot liniami lotniczymi PLL LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa
- bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
- 7 noclegów w hotelach i pensjonatach o standardzie *** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
- transport lokalny
- 7 śniadań
- 7 obiadokolacji w tym dwie w formie kaukaskich uczt z toastami i muzyką na żywo
- wino stołowe podawane do obiadokolacji
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
- ubezpieczenie KL do 40 000 €, NNW do 5 000 €, COVID, choroby przewlekłe, bagaż, ochrona pod wpływem alkoholu
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Cena nie zawiera:
- 190 € płatne na miejscu (bilety wstępu, degustacje, lokalne opłaty rezerwacyjne)
- dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek
- dopłaty do pokoju 1 osobowego - 750 zł

 

Uwagi:
- ilość miejsc ograniczona (grupa max 26 os.)
- podróż do Gruzji odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego 
- kolejność zwiedzania i godziny lotu mogą ulec zmianie
- prosimy zwrócić uwagę na zakładkę "Dopłaty i żniżki", w której znajdziecie Państwo opisy opcjonalnych ubezpieczeń; po założeniu rezerwacji można rozszerzyć ubezpieczenie telefonicznie bądź mailowo
- zaliczka wynosi 30 % wartości imprezy. Numer konta oraz dokładną wsykość zaliczki znajdziecie Państwo na wygenerowanej umowie

Plan:

Galeria:

GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/1
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/2
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/3
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/4
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/5
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/6
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/7
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/8
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/9
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/10
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/11
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/12
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/13
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/14
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/15
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/16
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/17
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/18
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/19
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/20
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/21
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/22
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/23
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/24
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/25
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/26
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/27
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/28
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/29
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/30
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/31
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/32
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/33
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/34
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/35
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/36
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/37
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/38
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/39
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/40
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/41
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/42
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/43
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/44
GRUZJA - KAMERALNA WYPRAWA/45

Terminy

please wait...

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenie w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDARD PLUS. Obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 40 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €, - Bagaż Podróżny do 500 €, - Choroby Przewlekłe: TAK, - Ochrona pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie STANDARD PLUS zawarte jest w cenie imprezy. Warianty VIP oraz THE BEST możesz wykupić aż do dnia wyjazdu!
29 zł
za osobę
Wariant VIP
Ubezpieczenie na czas podróży TRAVEL WORLD wariant VIP obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 100 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 €, - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 €, - Ochrona pod wpływem alkoholu
111 zł
za osobę
Wariant THE BEST
Ubezpieczenia na czas podróży TRAVEL WORLD wariant THE BEST obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 300 000 € - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 € - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 € - Ochrona pod wpływem alkoholu
114 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100%
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium. Ten wariant nie obejmuje następstw chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID. Wariant 100% można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
257 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100% MAX
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100 % MAX to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% MAX obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, - wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży na Covid-19, - Ty lub współuczestnik podróży, Twoje dzieci lub dzieci współuczestnika podróży zostaniecie objęci obowiązkową kwarantanną związaną z Covid-19, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży i choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u Was choroby przewlekłej. Wariant 100% MAX można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróż, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
750 zł
za osobę
Dopłata do pokoju 1 os.
dopłata do pokoju 1 os., dla osób podróżujących pojedynczo
Proszę czekać ...