Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

BUŁGARIA 8 dni

Bułgaria / Europa / Sofia

BUŁGARIA 8 dni

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

Profil: wycieczka

Cena: 4 200 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • tel. 570 583 000
 • tel. 515 391 807
 • Pon - Pt: 10.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

1 dzień    SOFIA
Zbiórka na lotnisku  Okęcie w Warszawie o godz. 08:30. Odprawa i wylot do Bułgarii. Przylot do Sofii o godz. 13:55. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta: wizyta w Soborze Aleksandra Newskiego, zabytkowy Parlament, gmach Teatru Narodowego, Cerkiew Św. Mikołaja, Narodowa Galeria Sztuk Pięknych znajdującą się w dawnym pałacu carskim, kościół św. Sofii. Obiadokolacja. Nocleg. 

 

2 dzień   MONASTYR RYLSKI - SOFIA
Śniadanie. Wyjazd do klasztoru Rylskiego, położonego na wysokości 1100 m n.p.m., założonego w XIV w. na miejscu pustelni Iwana z Riły. Zwiedzanie kompleksu klasztornego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO: cerkiew pod wezwaniem Świętej Bogurodzicy z freskami i olbrzymim ikonostasem, mury, wewnętrzny dziedziniec i budynki z drewnianymi krużgankami, mieszczące cele mnichów. Powrót do Sofii. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg. 

 

3 dzień    BACZKOWSKI MONASTYR - PŁOWDIW
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Baczkowa. Zwiedzanie Baczkowskiego Monastyru, drugiego co do wielkości po Monastyrze Rylskim. Zwiedzanie cerkwi Archaniołów z wizerunkami postaci i scenami z Ewangelii oraz cerkwi św. Bogurodzicy, gdzie znajduje się ikona Matki Boskiej z 1311 r. Przejazd do Płowdiwu - drugiego co do wielkości miasta w Bułgarii i jednego z najstarszych miast europejskich. Zwiedzanie: rzymski amfiteatr, Meczet Dżumaja, rzymski teatr z II w. n.e., bizantyjska cerkiew Św. Konstantyna i Heleny wzniesiona w IV w. przez cesarza rzymskiego, XIX-w. część miasta - labirynt brukowanych uliczek i malowniczych domów. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Kolacja w restauracji z programem folklorystycznym. Powrót do hotelu. Nocleg. 

 

4 dzień   DOLINA RÓŻ - SŁONECZNY BRZEG
Śniadanie. Wyjazd  do winiarni. Degustacja. Przejazd do wsi Skobelevo. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego ,,Damascena” znajdującego się w centrum Doliny Róż. Poznanie technologii produkcji olejków oraz tradycyjnych metod ekstrakcji stosowanych 350 lat temu. Możliwość zakupu produktów z olejkiem różanym. Wyjazd w kierunku Słonecznego Brzegu. Zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

 

5-7 dzień    SŁONECZNY BRZEG - NESSEBAR
Wypoczynek w Słonecznym Brzegu.
W trakcie pobytu:
- Wycieczka do Nessebaru, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek, zabytkowy młyn
- wieczór bułgarski z programem folklorystycznym i pokazem tańca na węglach

 

8 dzień
Śniadanie. Ok godz. 11:00 wyjazd ze Słonecznego Brzegu. Przyjazd na lotnisko w Sofii. Odprawa. Wylot o godz. 18:30. Przylot do Warszawy o godz. 19:25.

W cenie:

 • przelot liniami lotniczymi PLL LOT na trasie Warszawa - Sofia - Warszawa
 • bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
 • 7 noclegów w hotelach 4* (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
 • transport lokalny 
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w czasie pobytu w Słonecznym  Brzegu all inclusive
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe, bagaż
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Uwagi:

Dodatkowo płatne:

 • 190 € płatne na miejscu (bilety wstępu, degustacje, wieczór bułgarski z programem folklorystycznym i pokazem  tańca na węglach, obsługę lokalnych przewodników, zestaw tour guide)
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 590 zł

 

Uwaga:

 • każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
 • godziny lotów oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie
 • prosimy zwrócić uwagę na zakładkę "Dopłaty i żniżki", w której znajdziecie Państwo opisy opcjonalnych ubezpieczeń, po założeniu rezerwacji można rozszerzyć ubezpieczenie telefonicznie bądź mailowo
 • zaliczka wynosi 30 % wartości imprezy. Numer konta znajdziecie Państwo na wygenerowanej umowie

Plan:

Galeria:

BUŁGARIA 8 dni/1
BUŁGARIA 8 dni/2
BUŁGARIA 8 dni/3
BUŁGARIA 8 dni/4
BUŁGARIA 8 dni/5
BUŁGARIA 8 dni/6
BUŁGARIA 8 dni/7
BUŁGARIA 8 dni/8
BUŁGARIA 8 dni/9
BUŁGARIA 8 dni/10
BUŁGARIA 8 dni/11
BUŁGARIA 8 dni/12
BUŁGARIA 8 dni/13
BUŁGARIA 8 dni/14
BUŁGARIA 8 dni/15

Terminy

please wait...

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

w cenie
Wariant STANDARD PLUS
Ubezpieczenie w trakcie trwania imprezy TRAVEL WORLD wariant STANDARD PLUS. Obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 40 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 5 000 €, - Bagaż Podróżny do 500 €, - Choroby Przewlekłe: TAK, - Ochrona pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie STANDARD PLUS zawarte jest w cenie imprezy. Warianty VIP oraz THE BEST możesz wykupić aż do dnia wyjazdu!
26 zł
za osobę
Wariant VIP
Ubezpieczenie na czas podróży TRAVEL WORLD wariant VIP obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 100 000 €, - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 €, - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 100 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 €, - Ochrona pod wpływem alkoholu
99 zł
za osobę
Wariant THE BEST
Ubezpieczenia na czas podróży TRAVEL WORLD wariant THE BEST obejmuje m.in.: - Koszty Leczenia do 300 000 € - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10 000 € - Bagaż podróżny do 1 000 € - Zachorowanie na COVID-19 do 300 000 € - Choroby Przewlekłe: TAK - Kwarantanna: do 2 000 € - Ochrona pod wpływem alkoholu
121 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100%
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium. Ten wariant nie obejmuje następstw chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID. Wariant 100% można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
273 zł
za osobę
Koszty rezygnacji 100% MAX
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100 % MAX to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% MAX obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, - wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży na Covid-19, - Ty lub współuczestnik podróży, Twoje dzieci lub dzieci współuczestnika podróży zostaniecie objęci obowiązkową kwarantanną związaną z Covid-19, - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży i choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u Was choroby przewlekłej. Wariant 100% MAX można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróż, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
590 zł
za osobę
Dopłata do pokoju 1 os.
Dla osób podróżujących pojedynczo.
243 zł
za osobę
KR100%+choroby przewlekłe
Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% to ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% + CHP obejmuje m.in.: - nagłe zachorowanie podróżnego lub współuczestnika podróży, - śmierć podróżnego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej, - utrata pracy, - kradzież dokumentów, - wezwanie do sądu, wyznaczony egzamin poprawkowy, - wyznaczony pobyt w sanatorium, - następstwa chorób przewlekłych. Nie obejmuje zachorowania na COVID. Wariant 100%+CHP można wykupić w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni. Jeśli do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni i mniej, ubezpieczenie można kupić tylko w dniu zawarcia umowy podróży.
Proszę czekać ...