Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Portugalia - GALA TRAVEL

Portugalia - Lizbona
Portugalia

OPIS WYCIECZKI

LIZBONA – FATIMA – ALCOBAÇA – NAZARE – OBIDOS – BATALHA – COIMBRA – TOMAR - PORTO – SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL – CASCAIS

1 dzień
Zbiórka na lotnisku. Przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. przejazd do centrum lizbony. Pierwszy postój w słynnej dzielnicy belem, gdzie znajduje się klasztor hieronimitów, wieża belem i pomnik odkrywców. Zwiedzanie kościoła i klasztoru. Możliwość degustacji słynnych ciasteczek "pastel de belem". Zwiedzanie najstarszej dzielnicy lizbony alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy st. Luzia ze wspaniałym widokiem na rzekę tag. Na koniec zwiedzanie dzielnicy baixa, najważniejszych ulic i placy w lizbonie: praça do comercio, plac rossio (serce lizbony), rua augusta, restauradores. Panoramiczne zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy parque das nações (park narodow). Przejazd do fatimy. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

3 dzień
po śniadaniu spacer po sanktuarium najświętszej marii panny w fatimie. Zwiedzanie kaplicy objawień i bazylik. Czas wolny. Przejazd do aljustrel,  gdzie znajdują się miejsca związane z objawieniami i życiem pastuszków. Przejazd do tomar, które słynie z imponującego klasztoru templariuszy. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do batalha, gdzie znajduje sie klasztor matki boskiej zwycięskiej (convento de santa maria da vitória), który jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w portugalii (unesco). Przejazd do obidos - uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Postój w alcobaça, gdzie znajduje sie klasztor “mosteiro de santa maria de alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów,  wpisany na listę światowego dziedzictwa unesco.  Postój w nazaré, typowej portugalskiej wiosce rybackiej. Sitio – punkt widokowy. Powrót do fatimy. Kolacja i nocleg. 

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do coimbry, dawnej stolicy portugalii, nad którą  góruje stary uniwersytet, który został założony w 1290 r. I jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w europie. Czas wolny na zwiedzanie. Przejazd do porto, drugiego pod względem wielkosci miasta portugalii, slynącego z wina porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m.in.: cais da ribeira - nabrzeże ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w porto, igreja de são francisco - kościół świętego franciszka i sé – katedry. Wizyta w winiarni w porto połączona z degustacją.  Opcjonalnie rejs po rzece douro (ok. 50 min- cena 11 €/os). Transfer do hotelu w okolicach porto na kolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do pełnej mistycyzmu średniowiecznych pałaców sintry (na liście światowego dziedzictwa unesco). Czas wolny na spacer po malowniczych uliczkach miasta. Postój w cabo da roca – najbardziej za zachód wysuniętym punkcie europy. Panoramiczne zwiedzanie estoril i cascais – dwóch malowniczych kurortów.  Kolacja i nocleg w  hotelu w okolicy lizbony.

7 dzień
Śniadanie w hotelu lub breakfast box. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.


UWAGI

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Termin wyjazdu:
data do ustalenia
Cena za osobę:
1836
 • Transfery autokarem z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • Przejazd autokarem na całej trasie w portugalii
 • 6 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3-os. Z łazienkami)
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • Napoje do obiadokolacji: ¼ l woda,  ¼ l wino
 • Ubezpieczenie kl i nnw
 • Opieka pilota
 • Podatek vat
 • biletu lotniczego
 • systemu tour guide oraz biletów wstępu
 • napoi do obiadokolacji
 • dopłaty do pokoju 1 os.

ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty