Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Ogrody Europy - Toskania - GALA TRAVEL

Włochy
Ogrody Europy - Toskania

OPIS WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd z Lublina. Przejazd do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Zwiedzanie położonego na skalistym brzegu Wisły klasztoru: barokowy kościół św. Piotra i Pawła, klasztor benedyktyński oraz dziedziniec, z którego rozpościera się rozległa panorama na dolinę Wisły. Możliwość zakupu produktów opartych o zakonne receptury. Przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do największego w Austrii Ogrodu Cytrusowego w Faak am See. Zwiedzanie pięknego ogrodu śródziemnomorskiego z kolekcją ponad 210 odmian roślin cytrusowych z całego świata, drzewami oliwnymi i innymi roślinami śródziemnomorskimi. Przejazd do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Zwiedzanie stolicy Toskanii: kościół Santa Croce z nagrobkami znamienitych Włochów m.in. Michała Anioła, Katedra Santa Maria del Fiore – największa świątynia miasta zwieńczona potężną kopułą Brunelleschiego, baptysterium z „Drzwiami Raju”, Piazza Della Signiora z fontanną Neptuna oraz kopią rzeźby „Dawid” Michała Anioła, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio – najsłynniejszy florencki most. Zwiedzanie przepięknego parku – Ogrodów Boboli wpisanych na Światową Listę UNESCO,  z których rozpościera się panorama Florencji. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie:  XII-wieczna katedra, baptysterium, kampanila, Piazza del Campo (główny plac miasta, na którym odbywają się słynne wyścigi konne Palio di Siena), Palazzo Pubblico, Torre del Mangia. Przejazd do San Gimignano. Zwiedzanie „Manhattanu średniowiecza” z licznymi wieżami oraz Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo z Palazzo del Popolo  i Palazzo del Podesta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Pratolino. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych ogrodów toskańskich – parku Pratolino, który został zaprojektowany w stylu manierystycznym przez Bernardo Buontalenti, a w XIX w. przeobrażony w ogród angielski.  Przejazd do Villi Gamberaia: zwiedzanie XVII w. tarasowych ogrodów położonych wokół XIV wiecznej willi.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Montecatini Terme - słynnym toskańskim uzdrowisku z wodami termalnymi o właściwościach leczniczych: Park Zdrojowy, secesyjna zabudowa uzdrowiskowa, bulwar Giuseppe Verdiego. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Collodi. Zwiedzanie malowniczych ogrodów Villi Garzoni, założonych w połowie XVI w. Villa Garzoni zwana jest „Villą Pinokia", w niej  spędził swoje dzieciństwo autor "Pinokia” Carlo Collodi. Przejazd do Lukki – miasta z doskonale zachowanymi fortyfikacjami bastionowymi. Zwiedzanie: katedra, kościół San Michele in Forto, Piazza dell'Anfiteatro. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie historycznego centrum: kompleks Campo dei Miracoli z katedrą, baptysterium  i słynną krzywą wieżą, Piazza dei Cavallieri – plac ze średniowiecznymi budynkami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lublany – będącej jedną z najmniejszych europejskich stolic. Spacer po mieście: Stare Miasto,  Franceta Prešerna, Most Potrójny, kolumnada Plečnika, Smoczy Most, kościół św. Mikołaja, ratusz. Zwiedzanie Arboretum Volčji  o powierzchni 85 ha z kolekcją tulipanów, rododendronów, róż, lilii wodnych oraz drzew i krzewów.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd do Lublina w godzinach nocnych.


UWAGI

 • Możliwość zwiedzania winnicy i degustacji wina – 15 €/os.
Termin wyjazdu:
data do ustalenia
Cena za osobę:
2250
 • transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, DVD i toaletę
 • zakwaterowanie:  7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2,3-os. z łazienkami)
 • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • opieka pilota
 • opieka lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • podatek VAT


 • biletów  wstępu oraz systemu tour guide (ok. 80 €)
 • taksy klimatycznej
 • napojów do obiadokolacji
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego

ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty