Bułgaria
OGRODY EUROPY IX - BUŁGARIA

Bułgaria
OGRODY EUROPY IX - BUŁGARIA

OPIS WYCIECZKI

Szeged - Belgrad - Sofia - Płowdiw - Dolina Róż - Baczków - Kazanłyk - Warna - Bałczik - Półwysep Kaliakra - Braszow - Peles

1 dzień (ok. 800 km)
Wyjazd z Lublina. Przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd do Szegedu, stolicy węgierskiej, ostrej papryki i salami. Spacer po zabytkowym centrum miasta: Teatr Narodowy, kościół Wotywny, wieża Św. Demetriusza. Pałac Reok, Synagoga Nowa, ratusz otwarty osobiście przez cesarza Franciszka Józefa I. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień (ok. 500 km)
Śniadanie. Przejazd do stolicy Serbii – Belgradu. Zwiedzanie Starego Miasta: Skadarlija – malownicza uliczka artystów ze stylowymi restauracjami, Muzeum Narodowe, Teatr Narodowy. Spacer po parku utworzonym na terenie twierdzy Kalemegdan. Czas wolny na deptaku, reprezentacyjnej ulicy Kneza Mihajla. Spacer po Ogrodzie Botanicznym „Jevremovac”, gdzie rośnie 350 gatunków drzew i krzewów rodzimych i egzotycznych. W ogrodzie prowadzona jest działalność z zakresu ochrony przyrody – ratowane są tu zagrożone gatunki flory Serbii. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień (ok. 310 km)
Śniadanie. Przyjazd do Sofii. Wizyta w Soborze Aleksandra Newskiego. Spacer po mieście: zabytkowy Parlament, gmach Teatru Narodowego, Cerkiew Św. Mikołaja, Narodowa Galeria Sztuk Pięknych znajdującą się w dawnym pałacu carskim, koścół św. Sofii. Przejazd do Płowdiwu - drugiego co do wielkości miasta w Bułgarii i jednego z najstarszych miast europejskich, mianowanego Europejską Stolicą Kultury 2019 r. Zwiedzanie: rzymski amfiteatr, Meczet Dżumaja, rzymski teatr z II w. n.e., bizantyjska cerkiew Św. Konstantyna i Heleny wzniesiona w IV w. przez cesarza rzymskiego, XIX-w. część miasta – labirynt brukowanych uliczek i malowniczych domów. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień (ok. 250 km)
Śniadanie. Przejazd do wsi Skobelevo. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego ,,Damascena” znajdującego się w samym centrum Doliny Róż. Poznanie technologii produkcji olejków oraz tradycyjnych metod ekstrakcji stosowanych 350 lat temu. Możliwość zakupu produktów z olejkiem różanym. Przejazd do Baczkowa. Zwiedzanie Baczkowskiego Monastyru, drugiego co do wielkości po Monastyrze Rylskim. Zwiedzanie cerkwi Archaniołów z wizerunkami postaci i scenami z Ewangelii oraz cerkwi św. Bogurodzicy, gdzie znajduje się ikona Matki Boskiej z 1311 r. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień (ok. 150 km)
Śniadanie. Uczestniczenie w porannym zbieraniu płatków róż. Przyjazd do miasta Kazanłyk i udział w uroczystościach z okazji Święta Róż 2019. Wybór i koronacja Królowej Róż, koncerty, występy i warsztaty taneczne, bazar z regionalnymi produktami i degustacja win, parada ulicami miasta. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień (ok. 320 km)
Śniadanie. Przejazd do Weliko Tyrnowo - dawnej bułgarskiej stolicy. Zwiedzanie: historyczne wzgórze Carewec z Pałacem Cara, Katedra Patriarchy z malowidłami pokazującymi historię państwa, imponujące ruiny twierdzy, skąd roztacza się widok na pobliskie wzgórza i starówkę. Przejazd do Złotych Piasków - czarnomorskiego kurortu słynącego z pięknej, piaszczystej plaży. Czas na odpoczynek i spacer nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień (ok. 120 km)
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Bałczik. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym i letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii – "Cichym Gnieździe". Ogród Botaniczny został utworzony w 1955 roku przez uniwersytet sofijski. W ogrodzie rośnie ponad 3500 różnych gatunków roślin, w tym druga na świecie co wielkości kolekcja kaktusów. Przejazd na Półwysep Kaliakra - najdalej w morze wysuniętą część Bułgarii. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień (ok. 650 km)
Śniadanie. Przejazd do Rumunii do miejscowości Braszów. Spacer po Starym Mieście z Placem Sfatului, ratuszem i gotyckim „czarnym kościołem”. Obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień (ok. 950 km)
Śniadanie. Przejazd przez Rumunię, Węgry i Słowację. Krótki postój w Koszycach. Spacer po malowniczej starówce: ulica Hlavna – najpiękniejsza promenada kraju z gotyckimi kamieniczkami, pałacem biskupim, dawnym ratuszem i gotycką katedrą św. Elżbiety. Przyjazd do Lublina w godzinach nocnych.


UWAGI

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ostatnie wolne miejsca:
81 444 69 33 lub 81 444 50 27
info@gala-travel.pl 

Zaliczka: 600 zł 

Numer konta:
Santander Bank Polska S.A. 58 1090 2590 0000 0001 3063 6710
Tytuł przelewu: Ogrody Europy + imię i nazwisko uczestnika

Termin wyjazdu:
29.05 - 07.06.2019
Cena za osobę:
2300

  • transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, DVD i toaletę
  • zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach *** w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • podatek VAT
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


  • biletów wstępu (Ogród Botaniczny „Jevremovac”, Sobór Aleksandra Newskiego, Muzeum Etnograficzne ,,Damascena”, Baczkowski Monastyr, ogród botaniczny w Bałcziku, Zamek Peles) oraz obsługi lokalnych przewodników ok. 70 €
  • napojów do obiadokolacji


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty