Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Lwowskie klimaty - GALA TRAVEL

Ukraina - Lwów
Lwowskie klimaty

Ukraina - Lwów
Lwowskie klimaty

OPIS WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd z Lublina. Przejazd  do Żółkwi. Spacer po mieście: zamek hetmana Żółkiewskiego, kościół hetmański i kościół unicki. Przyjazd do Lwowa. Przejazd autokarem ulicami Lwowa    w pobliżu więzienia „Brygidki”, Uniwersytetu Jana Kazimierza, kościoła św. Elżbiety, dworca kolejowego, Politechniki Lwowskiej, Ossolineum. Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt Lwowskich. Obiadokolacja na Starym Mieście. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie lwowskiego Starego Miasta: Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Rynek, ratusz, Muzeum-Apteka, Kamienica Sobieskich, Cerkiew Wołoska, Kościół Dominikanów, Katedra Ormiańska, Kościół Bernardynów. Wały Hetmańskie, Teatr Wielki, Pomnik Tarasa Szewczenki, Pomnik Adama Mickiewicza. Obiad. Czas do dyspozycji uczestników. Dla chętnych dodatkowe atrakcje fakultatywne. Możesz poczuć się prawdziwym lwowskim batiarem, pospacerować z nami po dachach Lwowa lub odkryć nocą tajemnice miasta. Wielbiciele opery mogą uczestniczyć w spektaklu w Operze. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wejście na wzgórze Wysoki Zamek, skąd rozpościera się rozległa panorama miasta. Czas wolny na Starym Mieście. Zakupy w supermarkecie. Wyjazd do Polski. Powrót do Lublina w późnych godzinach wieczornych.


UWAGI

  • Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny paszport.
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych pakietów realizowanych przez zaprzyjaźnione biuro lwowskie. Polecamy szczególnie:

1)  Nocna straż Lwowa
Kiedy wieczorem we Lwowie zapada zmrok, a w ciemnych zakątkach budzą się tajemnice, na ulice, w otoczeniu swoich pomocników, wychodzi nocny burmistrz – Pan Szlussel. On pilnuje porządku w mieście oraz wyszukuje typów spod ciemnej gwiazdy. A jeżeli burmistrz zachoruje, to wtedy zastępuje go wierna małżonka – Pani Zosia.
Czy zegar nocny nie będzie zwiastował nieszczęścia tej nocy? Może Pan burmistrz zgubił klucze do bram miasta? Może tej nocy jakaś zabłąkana dusza szuka spokoju …
Niespodziewane spotkania, mroczne legendy, duchy, tajemnicze obrzędy – to wszystko czeka na Państwa w trakcie tej wędrówki. Jeżeli macie odwagę zostać pomocnikiem Pana Szlussela – to dołączcie się!

Cena: 150 UAH/os.

2)  Marzenie batiara
Jak można stać się w krótkim czasie prawdziwym lwowskim batiarem? Służymy Ci w tym pomocą. Spełnij wraz z nami swoje „Marzenie batiarskie”!
Zaczniemy zanurzać się do morza lwowskiego piwa i przyjemności na specjalnym Placu Piwnym. Kontynuujemy podróż zabytkowymi uliczkami wokół Rynku, gdzie dowiesz się: „Kto? Z kim? Za ile?” Jak najlepsza lwowska restauracja piwna Naftuły Toepfera wabiła klientów wąsami właściciela? Jakie piwo we Lwowie nazywano „sierotą”? Czemu w jednym z lokali w Rynku kubki piwne mocowano do stołów łańcuchami?
Druga degustacja żywego piwa odbywa się w malowniczej i zarazem tajemniczej restauracyjce na Rynku. W czasie degustacji turyści będą szukali zamurowanych w ścianie pieniędzy i zobaczą wynalazcę wody mineralnej Naftusia.
Trzecia degustacja. Wycieczka do muzeum Piwa Lwowskiego. W trakcie zwiedzania muzeum  dowiesz się jaką face control przechodzili, czyli jak musieli wyglądać browarnicy lwowscy w XVIII w. I jak właściciel browaru Robert Doms młodszy za pomocą kolorowych żetonów zwalczał korupcję w browarze.

Cena: 225 UAH/os.

Cena obejmuje:
- usługi przewodnika
- degustację piwa (3 po 0,3 l)
- bilety wstępu

3)  Wycieczka po lwowskich dachach
Wyłącznie z nami zwiedzą Państwo najlepsze widokowe miejsca starówki Lwowa na wysokości jego dachów. Super okazja do refleksji i robienia cudownych zdjęć. W trakcie zwiedzania wejdziemy na bezpieczne ekskluzywne dachy. Na każdym               z nich czekają na nas miłe niespodzianki.

Cena: 150 UAH/os.

Cena obejmuje:
- opiekę przewodnika
- bilety wstępu do obiektów przewidzianych w programie

4)  Spektakl w Operze lwowskiej
Spektakl w jednym z najpiękniejszych teatrów Europy - dawnym Teatrze Wielkim Opery i Baletu, zaprojektowanym przez Zygmunta Gorgolewskiego, porównywanym często z operą wiedeńską i paryską, wybudowanym ze składek społeczeństwa                 w l. 1897-1900. Spacer po wspaniałych wnętrzach z westybulem, foyer i widownią na 1000 osób ze słynną kurtyną Henryka Siemiradzkiego.    

Cena: ok. 100 UAH/os. (cena uzależniona od dostępnych miejsc)

Termin wyjazdu:
data do ustalenia
Cena za osobę:
450
  • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie
  • 2 noclegi w hotelu **** (pokoje 2,3 - osobowe z łazienkami)
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja
  • opiekę pilota
  • opiekę lwowskiego przewodnika 
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • podatek VAT
  • biletów wstępu  40 UAH

ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty