Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
IZRAEL - Ziemia Święta - GALA TRAVEL

Izrael
IZRAEL - Ziemia Święta

Izrael
IZRAEL - Ziemia Święta

OPIS WYCIECZKI

Cezarea - Hajfa - Akka - Tyberiada - Galilea - Morze Martwe - Jerozolima - Jerycho - Betlejem - Hebron - Tel Aviv - Jaffa

1 dzień     
Zbiórka na lotnisku w Świdniku. Przelot do Tel Awiwu na lotnisko Ben Gurion. Przejazd nadmorską równiną Sharon. Zwiedzanie malowniczych akweduktów nad Morzem Śródziemnym, które są pozostałościami Cezarei Nadmorskiej Heroda Wielkiego. Przejazd do Haify. Wspaniała Panorama Zatoki podziwiana z wysokości Ogrodów Bahaickich na Górze Karamel. Wizyta w obronnym klasztorze Karmelitów, w którym znajduje się sanktuarium Stella Maris. Przejazd  do Akko - miasta twierdzy z rzymskim portem  i cytadelą z czasów krzyżowców.  Spacer po Starym Mieście.  Przejazd  do hotelu w Tyberiadzie nad jeziorem Galilejskim.  Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień     
Śniadanie. Zwiedzanie  Tyberiady.  Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim na jego północny brzeg. Zwiedzanie Kafarnaum - miasta Jezusa z doskonale zachowanymi pozostałościami zabudowań sprzed 2 tysięcy lat. Przejazd do Tabha, zwiedzanie kościołów w miejscach wykopalisk - Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz niewielki kościół prymatu św. Piotra położony na brzegu jeziora Galilejskiego. Przejazd na Górę Błogosławieństw, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Wzgórz Golan oraz Jeziora Galilejskiego. Pobyt w jednym z kibuców – rodzaju socjalistycznych spółdzielni funkcjonujących w Izraelu do dzisiaj. Wjazd na Wzgórza Golan. Przejazd do Kany Galilejskiej,  gdzie Jezus dokonał swego pierwszego cudu zamieniając wodę w wino.  Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie bazyliki Zwiastowania NMP wybudowanej w miejscu, gdzie według tradycji mieszkała Święta Rodzina. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień    
Śniadanie.  Przejazd na południe kraju. Wizyta w Yardenit nad rzeką Jordan oraz w historycznym Quasar Yehudi. Przejazd do Jerycho najstarszego miasta świata Dla chętnych wjazd kolejką na wzgórze zwane Górą Kuszenia. Po południu pobyt nad Morzem Martwym.  Kąpiel w najbardziej zasolonym zbiorniku świata położonym w depresji sięgającej - 420 metrów. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie pochodzącej z IV -VI wieku n.e Bazyliki Narodzenia Jezusa w Betlejem. Krótki spacer po Betlejem. Czas na zakupy. Po południu zwiedzanie Herodionu - obronnego pałacu króla Heroda, gdzie niedawno odnaleziono jego grobowiec. Przejazd do Hebronu ze słynną Grotą Patriarchów - Abrahama i jego potomków. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień    
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej z niesamowitą panoramą Świętego Miasta. Spacer po  Starym Mieście, gdzie życie toczy się w obrębie wąskich uliczek XVI wiecznej medyny zbudowanej przez Sulejmana Wspaniałego.  Przejście „Via Dolorosa” oraz przez arabski bazar do XII wiecznej Bazyliki Grobu Bożego. Zwiedzanie miejsc kultu związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa z Nazaretu. Wizyta na wzgórzu świątynnym - jedno z najważniejszych miejsc dla wyznawców religii islamu.   Czas na zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy żydowskiej w starej części Jerozolimy, Cardo Maximus - ulica miasta rzymskiego Aelia Capitolina, Góra Syjon, sala muzealna Ostatniej Wieczerzy, synagoga Dawida, Ściana Płaczu - centrum religii żydowskiej.  Przejazd do Jerozolimy zachodniej. Kneset - Parlament Izraela.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Instytutu Pamięci Ofiar Holocaustu - Yad Vashem, Przejazd do Tel Avivu,  najnowocześniejszego miasta Izraela liczącego zaledwie 100 lat. Zwiedzanie starówki - Jaffo, której historia sięga czasów biblijnych.  Przejazd na lotnisko Ben Guriona. Odprawa. Przelot do Świdnika.


UWAGI

 • każdy z uczestników musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz z co najmniej 3 wolnymi stronami
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie


Termin wyjazdu:
05.02 - 11.02.2018
Cena za osobę:
3100
 • bilet lotniczy na trasie Lublin - Tel Awiw - Lublin
 • bagaż podręczny i rejestrowany 
 • transfery na terenie Izraela
 • 6 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)    
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji   
 • obsługę pilota i lokalnych przewodników
 • bilety wstępu
 • obligatoryjne napiwki dla obsługi lokalnej   
 • ubezpieczenie KL i NNW   
 • podatek VAT
 • turystyczny fundusz gwarancyjny   ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty