Gruzja
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu

Gruzja
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu

OPIS WYCIECZKI

1 dzień
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. O godz. 22:25 wylot do Gruzji. Przylot do Tbilisi o godz. 04:05.

2 dzień 

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podroży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po Starym Mieście. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Kolacja. Dla chętnych czas wolny na nocną eksplorację miasta. Nocleg .

3 dzień 
Śniadanie. Objazd po Kachetii – wielkiej dolinie, światowej kolebce winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Zwiedzanie Signagi - urokliwego miasteczka z XVIII wieku, nazywanego "miastem miłości". Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Przejazd do miasta Kwareli. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacje oraz zwiedzanie dwóch
wytwórni wina i koniaku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja w formie gruzińskiej supry – uczty z toastami, prowadzonej prze zawodowego wodzireja - Tamadę. Nocleg.

4 dzień 
Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, gdzie znajdują się rozległe stepy i półpustynie oraz uskok tektoniczny. Zwiedzanie wykutych w skałach monastyrów Dawid Garedża (VI-XVI w.) leżących na górze Udabno. Wieczorem kolacja w restauracji z pokazem tańców kaukaskich i muzyką na żywo. Po kolacji transfer do hotelu na nocleg.

5 dzień 
Śniadanie. Przejazd do XVII-wiecznego zamku Ananuri. Przejazd na Kaukaz Wielki słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze postoje przy źródłach mineralnych ("gruzińskie Pammukale") na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m). Wycieczka do malowniczego wąwozu Dariali. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 dzień 
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa jeepami do monastyru Cminda Sameba leżącego u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m). Śniadanie. Wyjazd ze Stepancmindy. Ponowny przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez Wielki
Kaukaz. Przejazd do Mcchety – dawnej gruzińskiej stolicy, gdzie w IV w. kraj przyjął chrzest. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, monumentalnej katedry Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie oraz klasztoru Dżwari na pobliskim wzgórzu, skąd rozciąga się niezwykła panorama. Czas wolny na starym mieście w Mcchecie (lokalny bazar z pamiątkami, trunkami etc.) Kolacja. Przejazd do Tbilisi. Nocleg.

7 dzień 
Śniadanie. Spacer po Starym Mieście, m.in. po dzielnicy łaźni siarkowych z malowniczym wąwozem i wodospadem. Wizyta w meczecie oraz najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati pochodzącym z VI wieku. Czas wolny na jednym z deptaków pełnych odrestaurowanych kamieniczek i knajpek. Kolacja . Nocleg.

8 dzień
Wyjazd na lotnisko. Odprawa paszportowa. O godz. 04:55 wylot do Polski. Przylot do Warszawy o godz. 06:40.


UWAGI

Kolejność zwiedzania oraz godziny lotu mogą ulec zmianie.

Ilość miejsc ograniczona. 

Termin wyjazdu:
18.07 - 25.07.2019
Cena za osobę:
2900

 • przelot liniami lotniczymi LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa
 • bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
 • 7 noclegów w hotelach i pensjonatach ** /***(pokoje 2,3 os. z łazienkami)
 • transport lokalny (klimatyzowany minibus lub autokar)
 • 6 śniadań
 • 6 kolacji w tym dwie w formie kaukaskich uczt z toastami i muzyką na żywo
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Podatek VAT

 • 100 € od osoby obligatoryjnie płatne na miejscu

ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty