Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu - GALA TRAVEL

Gruzja
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu

Gruzja
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu

OPIS WYCIECZKI

Batumi - Jaskinia Prometeusz - Wielka Gruzińska Droga Wojenna - Ananuri - Cminda Sameba  - Tbilisi - Signagi - Mccheta - Wzgórze Dżwari - Borżomi - Skalne Miasto Wardzia - Rabat

1 dzień    
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie . Odprawa paszportowa. Przylot do Kutaisi. Przejazd do Batumi. Pokaz akrobacji w delfinarium. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum Batumi, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Obiadokolacja w restauracji.  Nocleg w Batumi.

2 dzień    
Śniadanie. Dla chętnych zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio lub czas wolny. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego.
Transfer w okolice Kutaisi. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji Gruzji - Jaskini Prometeusz z perłami jaskiniowymi, stalaktytami, stalagmitami, kolumnami naciekowymi, skamieniałymi wodospadami i jeziorami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

3 dzień   
Śniadanie. Przejazd do wschodniej Gruzji, a następnie na Kaukaz Wielki Gruzińską Drogą Wojenną. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri, postoje przy źródłach mineralnych ("gruzińskie Pamukkale") i na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m).  Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie w miasteczku Stepancminda.

4 dzień   
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa jeepami do monastyru Cminda Sameba położonego u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m). Śniadanie.  Wyjazd ze Stepancmindy.  Transfer do Tbilisi. Po południu zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego w Tbilisi  z imponującymi  złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po Starym Mieście, m.in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi  w Tbilisi - kościele Anczischati z VI wieku. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańców. Nocleg w hotelu w Tbilisi. 

5 dzień   
Śniadanie. Wyjazd do Signagi - urokliwego XVIII wiecznego miasteczka, zwanego "miastem miłości". Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Przejazd do Kachetii, światowej kolebki winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie 
w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacja wina, a następnie zwiedzanie wytwórni wina i koniaku. Transfer do hotelu w miasteczku Telawi. Obiadokolacja w formie supry - tradycyjnej gruzińskiej uczty z muzyką i toastami. Nocleg w hotelu.

6 dzień   
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety –dawnej gruzińskiej stolicy, gdzie w IV w. kraj przyjął chrzest. Zwiedzanie m.in. klasztoru Samtawro i monumentalnej katedry Sweticchoweli (XI w.), w której znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie. Przejazd na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama starej stolicy. Przejazd 
do słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, etc. Transfer do miejscowości Achalcyche. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień    
Śniadanie. Zwiedzanie monumentalnych zabytków skalistego kanionu rzeki Mtkwari: Skalnego miasta Wardzia, prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat oraz turecko-gruzińskiego zamku Rabat. Transfer 
do miejscowości Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

8 dzień   
Śniadanie. Wyjazd z hotelu na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Polski.UWAGI

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
UWAGA! Cena uzależniona jest od terminu wyjazdu.Termin wyjazdu:
data do ustalenia
Cena za osobę:
3290

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa
 • 7 noclegów w kameralnych hotelach i pensjonatach ( pokoje 2  i 3 os. z łazienkami)
 • transport lokalny (minibus lub autokar)
 • wyżywienie wg programu 
 • wino stołowe do obiadokolacji
 • bilety wstępu 
 • degustacja wina
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • Dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń.
 • Dopłata do pokoju 1 os. 360 zł


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty