Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu - GALA TRAVEL

Gruzja
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu

Gruzja
Gruzja - smaki i przestrzenie Kaukazu

OPIS WYCIECZKI

Batumi - Borjomi - Wardzia - Rabat - Udabno - Dawid Garedża - Signagi - Monastyr Nekresi - Tbilisi - Gruzińska Droga Wojenna - Kazbek - Przełęcz Dżwari


Termin:

I. 01.05 - 08.05.2018

II. 03.07 - 10.07.2018


1 dzień  
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Wyjazd w okolice Batumi. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do Batumi. Spacer po centrum kurortu, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Pokaz akrobacji w delfinarium. Obiadokolacja.  Czas wolny.  Nocleg. 

2 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Przejazd do Meschetii – regionu w środkowej Gruzji. Zwiedzanie kurortu Borżomi.  Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych przetworów z szyszek, słodyczy, etc. Obiadokolacja i nocleg w mieście Achalcyche. 

3 dzień  
Śniadanie. Zwiedzanie monumentalnych zabytków skalistego kanionu rzeki Mtkwari: skalnego miasta Wardzia, prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat i turecko-gruzińskiego zamku Rabat. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień  
Śniadanie w hotelu. Przejazd na pustkowie Udabno, gdzie znajdują się rozległe stepy i półpustynie oraz uskok tektoniczny. Zwiedzanie wykutych w skałach monastyrów Dawid Garedża (VI-XVI w.) leżących na górze Udabno. Przejazd do Signagi - urokliwego XVIII-wiecznego miasteczka, nazywanego "miastem miłości". Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Kolacja w formie supry - tradycyjnej gruzińskiej uczty z muzyką i toastami. Nocleg. 

5 dzień  
Śniadanie. Objazd po Kachetii – wielkiej dolinie, światowej kolebce winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Zwiedzanie monastyru Nekresi, z którego rozciąga się piękna panorama okolicy. Przejazd do miasta Kwareli. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacje oraz zwiedzanie dwóch wytwórni wina i koniaku. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tradycyjnych gruzińskich tańców. Nocleg.

6 dzień  
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi  złotymi skarbami z czasów starożytnych. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe. Spacer po Starym Mieście, m.in. po dzielnicy łaźni siarkowych z malowniczym wąwozem i wodospadem.  Wizyta w meczecie oraz najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati pochodzącym z VI wieku. Wieczorem przejazd na Kaukaz Wielki słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

7 dzień  
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa jeepami do monastyru Cminda Sameba leżącego u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m). Śniadanie, wyjazd ze Stepancmindy. Ponowny przejazd Gruzińską Drogą Wojenną przez Wielki Kaukaz. Po drodze postój na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m). Zwiedzanie  XVII-wiecznego zamku Ananuri. Przejazd do Mcchety – dawnej gruzińskiej stolicy, gdzie w IV w. kraj przyjął chrzest. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, monumentalnej katedry Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie oraz klasztoru Dżwari na pobliskim wzgórzu, skąd rozciąga się niezwykła panorama. Obiadokolacja.  Przejazd do Kutaisi. Nocleg.

8 dzień  
Śniadanie.  Wyjazd na lotnisko. Odprawa paszportowa. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.UWAGI

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 360 zł


Termin wyjazdu:
01.05 - 08.05.2018
Cena za osobę:
3290

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa
 • bagaż rejestrowany
 • 7 noclegów w zadbanych, kameralnych hotelach ** ( pokoje 2,3 os.  z łazienkami)
 • transport lokalny (klimatyzowany minibus lub autokar)
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji w tym dwie kolacje w formie kaukaskich uczt z toastami i muzyką na żywo
 • wino stołowe podawane do obiadokolacji
 • bilety wstępu 
 • 2 degustacje wina
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Podatek VAT


 • dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty