Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Bułgaria i Rumunia - GALA TRAVEL

Bułgaria i Rumunia
Bułgaria i Rumunia

Bułgaria i Rumunia
Bułgaria i Rumunia

OPIS WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd ze Świdnika. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Spacer po Cluj Napoca - stolicy Siedmiogrodu: kościół św. Michała, pomnik Macieja Korwina i Avrama Jancu, Katedra Prawosławna, Teatr Narodowy, mury obronne. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Sighisoary, średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Zwiedzanie centrum miasta ze średniowieczną zabudową. Przejazd do zamku Bran, położonego na przełęczy, znanego jako „Zamek Drakuli”. Przejazd do Braszowa. Zwiedzanie Starego Miasta z Placem Sfatului, ratuszem i gotyckim „czarnym kościołem”. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie tradycyjnej wsi saskich osadników Prejmer z architekturą obronną z XIX wieku i kościołem warownym wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu w czasach Karola I –pierwszego króla Rumunii. Przejazd do Bułgarii do miejscowości Kraniewo nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 - 9 dzień
- Wypoczynek nad morzem
- Wycieczki autokarowe:
1. Bałczik - Kaliakra
Bałczik: spacer po malowniczym miasteczku, pałac rumuńskiej królowej Marii oraz otaczający go duży, przepiękny ogród. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego z ok. 3 tys. gatunków drzew, krzewów i kwiatów oraz słynnym „Ogrodem Kaktusów”. Przejazd na Półwysep Kaliakra - najdalej w morze wysuniętą część Bułgarii.
2. Warna – letnia stolica Bułgarii.
Zwiedzanie: Termy rzymskie, park nadmorski, Katedralna cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w stylu bizantyjskim. Czas na zakupy. Dla chętnych wizyta w Delfinarium.

10 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu Przejazd do Sibinu. Spacer po jednym z największych w Rumunii średniowiecznych kompleksów miejskich z piękną starówką, kolorowymi domami, gotycką bazyliką, kościołem ewangelickim, Mostem Kłamców i secesyjnym pałacem gubernatora Siedmiogrodu. Wyjazd do Polski.

11 dzień
Przyjazd do Świdnika w godzinach rannych.


UWAGI

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin wyjazdu:
05.08 - 15.08.2019
Cena za osobę:
2090

 • transport autokarem o podwyższonym
 • standardzie
 • opłaty drogowe
 • opieka pilota
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w Rumunii i 7 noclegów w Bułgarii w hotelach *** (pokoje 2,3,4-osobowych z łazienkami)
 • opłaty klimatyczne
 • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjnyanie.

 • Na bilety wstępu (zamek Bran, zamek Peles, Pałac w Bałcziku, ogród botaniczny) i lokalnych przewodników należy przeznaczyć ok. 50€/os.
 • Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty