Bułgaria i Rumunia
Bułgaria i Rumunia

Bułgaria i Rumunia
Bułgaria i Rumunia

OPIS WYCIECZKI

1 dzień           CLUJ NAPOCA
Wyjazd ze Świdnika. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii.   Spacer po Cluj Napoca - stolicy Siedmiogrodu: kościół św. Michała, pomnik Macieja Korwina i Avrama Jancu, Katedra Prawosławna, Teatr Narodowy, mury obronne. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

2 dzień           SIGISHOARA -  BRASZOW -  PREJMER 
Śniadanie. Przejazd do Sighisoary, średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Zwiedzanie centrum miasta ze średniowieczną zabudową. Przejazd do Braszowa. Zwiedzanie Starego Miasta z Placem Sfatului, ratuszem i gotyckim „czarnym kościołem”. Zwiedzanie tradycyjnej wsi saskich osadników Prejmer z architekturą obronną z XIX wieku i kościołem warownym wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień           PELES
Śniadanie. Przejazd Peles. Zwiedzanie zamku , zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu w czasach Karola I –pierwszego króla Rumunii. Przejazd do Bułgarii do miejscowości Nesebyr nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 - 8 dzień 
- Wypoczynek nad morzem
- Wycieczki autokarowe: 
1.  Nessebar
Wpisanego na listę UNESCO. Jego średniowieczna architektura uważana jest za najlepiej zachowaną na Bałkanach. Spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek. Wizyta w kościele św. Szczepana. 

2.  Sozopol 
Jedna z najstarszych miejscowości nad Morzem Czarnym. Bogata historia miasta sięga 610 r. p.n.e., kiedy to zostało założone jako greckie polis – miasto-państwo. Sozopol jest uznawany za kulturalną stolicę wybrzeża. W lecie odbywa się tu wiele koncertów, wystaw, a także festiwal filmowy Apollonia, którego nazwa pochodzi od starożytnej nazwy miasta. Sozopol to ulubione miejsce artystów i fotografów, którzy uwieczniają malownicze zaułki, kręte uliczki i oryginalne drewniane domy z XVIII i XIX w. Stare miasto oczarowuje romantyczną atmosferą. Nowe dzielnice to przede wszystkim hotele. Atrakcją dla turystów są oczywiście piękne, piaszczyste plaże. Sozopol ma 2 plaże: główną – między starą i nową częścią miasta oraz Harmani – w nowej części.

9 dzień        SYBIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu Przejazd do Sibinu.  Spacer po jednym z największych w Rumunii średniowiecznych kompleksów miejskich z piękną starówką, kolorowymi domami, gotycką bazyliką, kościołem ewangelickim,  Mostem Kłamców i secesyjnym pałacem gubernatora Siedmiogrodu.  Wyjazd do Polski. 

10 dzień 
Przyjazd do Świdnika w godzinach rannych.


UWAGI

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 1980 zł/os. (przy grupie 45 os. płacących)

Cena: 2090 zł/os. (przy grupie min. 40 os. płacących)

Termin wyjazdu:
06.08 - 15.08.2019
Cena za osobę:
1980

 • transport autokarem o podwyższonym
 • standardzie
 • opłaty drogowe
 • opieka pilota
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w Rumunii i 6 noclegów w Bułgarii w Hotelu Iris Nesebyr *** (pokoje 2,3,4-osobowych z łazienkami)
 • opłaty klimatyczne
 • wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjnyanie.

 • Na bilety wstępu i lokalnych przewodników należy przeznaczyć  ok. 50€/os. (płatne obligatoryjnie u pilota)
 • Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty