Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Armenia i Gruzja - GALA TRAVEL

Armenia - Gruzja
Armenia i Gruzja

Armenia - Gruzja
Armenia i Gruzja

OPIS WYCIECZKI

Erewań- klasztor Geghard - Garni - Zwartnoc - Eczmiadzyn - Chor Wirap - Dolina Areni - Monastyr Noravank - Jezioro Sewan - Noratus - klasztory Sanahin i Haghpat - Tbilisi - Mccheta -  Gruzińska Droga Wojenna - Cminda Sameba - Kachetia - Signagi  

1 dzień
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Erewania polskimi liniami LOT.

2 dzień
Przylot do Erewania. Śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po locie. Po południu zwiedzanie centrum Erewania: Muzeum Narodowe, perski meczet, zakupy na targu żywności – szuce. Degustacja koniaku w fabryce Noe. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po centrum miasta.

3 dzień 
Śniadanie. Wizyta w częściowo wykutym w skałach klasztorze Geghard, gdzie według legendy Juda Tadeusz przywiózł grot włóczni, która przebiła bok Chrystusa (Włócznia Przeznaczenia jest obecnie przechowywana w Eczmiadzynie). Przejazd do Garni, gdzie znajduje się antyczna świątynia, którą król Armenii, Trdat I poświęcił pogańskiemu bogu Słońca Mitrze. Zwiedzanie Zwartnoc – malowniczych ruin katedry z VII wieku. Przejazd do Eczmiadzynu – "ormiańskiego Watykanu", siedziby Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Zwiedzanie najstarszej i najważniejszej katedry ormiańskiej będącej jednocześnie jedną z pierwszych na świecie świątyń chrześcijańskich. Powrót do Erewania. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Spacer po Kaskadach, będących jednocześnie parkiem i galerią sztuki pod gołym niebem. Wyjazd z Erewania. Wizyta w klasztorze Chor Wirap – miejsca leżącego u podnóża legendarnej góry Ararat. Przejazd do doliny Areni - najsłynniejszego regionu winiarskiego Armenii. Zwiedzanie monastyru Noravank i prehistorycznej jaskini sprzed ponad 6000 lat. Obiadokolacja w lokalnej restauracji z degustacją wina i mocniejszych trunków. Przejazd do pensjonatu. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd w kierunku jeziora Sewan przez przełęcz Selim. Krótkie zwiedzanie XIV-wiecznego karawanseraju, leżącego niegdyś na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie Noratus - średniowiecznego cmentarza, gdzie znajduje się ponad 800 chaczkarów - rzeźbionych kamiennych płyt-krzyży, charakterystycznych dla ormiańskiej kultury. Zwiedzanie pochodzących z IX wieku Czarnych Klasztorów Sewanawank, malowniczo położonych nad jeziorem. Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie klasztorów Sanahin i Haghpat znajdujących się na liście UNESCO. Przekroczenie granicy ormiańsko-gruzińskiej. Po południu przejazd do Tbilisi. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe i spacer po sercu starego miasta – dzielnicy łaźni siarkowych. Wizyta w meczecie i w wąwozie z wodospadem otoczonym pięknymi kamieniczkami. Obiadokolacja w restauracji w Tbilisi. Nocleg w hotelu.

7 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety – starożytnej stolicy i miejsca chrztu Gruzji w IV wieku. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, katedry Sweticchoweli z nekropolią gruzińskich królów oraz malowniczą panoramę okolicy ze wzgórza Dżwari. Przejazd w kierunku Wielkiego Kaukazu Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri nad turkusowym Zalewem Żinwalskim. Postój na platformie widokowej w okolicach przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach naturalnych wód mineralnych. Obiadokolacja i nocleg w okolicach miasteczka Stepancminda u podnóża góry Kazbek.

8 dzień
Wczesna pobudka. Krótki poranny wyjazd na wysokość 2200 metrów do klasztoru Cminda Sameba. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd z Stepancmindy. Przejazd do regionu Kachetii – doliny będącej światową kolebką winiarstwa, gdzie człowiek nauczył się wytwarzać wino około 8000 lat temu. Zwiedzanie XIX-wiecznego pałacyku gruzińskich książąt w osadzie Cinandali. Obiadokolacja i nocleg w miasteczku Telawi.

9 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie monastyru Nekresi (IV-XVI w.) ze wspaniałym widokiem na dolinę Kachetii. Wizyta w wytwórniach i podziemnych magazynach wina. Degustacja wina. Możliwość zakupu lokalnych trunków. Przejazd do Signagi - urokliwego XVIII-wiecznego miasteczka, nazywanego "miastem miłości". Spacer po murach obronnych i Starym Mieście. Obiadokolacja w formie tradycyjnej gruzińskiej uczty z toastami, muzyką na żywo i kaukaskimi tańcami.

10 dzień

Śniadanie. Wyjazd z Signagi. Zwiedzanie monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, patronka Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją starożytnych skarbów ze złota i w kościele Anczischati, najstarszym budynku w Tbilisi. Przejazd w okolice tzw. Suchego Mostu. Czas wolny. Możliwość dokonania zakupów w najlepszym sklepie winiarskim w Gruzji, na pchlim targu lub prospekcie Dawida Budowniczego pełnego restauracji i kawiarni. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

11 dzień
W godzinach nocnych transfer na lotnisko w Tibilisi. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


UWAGI

Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGA! Cena uzależniona jest od terminu wyjazdu.
Termin wyjazdu:
data do ustalenia
Cena za osobę:
4190

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Erewań i Tibilisi - Warszawa
 • 9 noclegów w kameralnych hotelach i pensjonatach ( pokoje 2 i 3 os. z łazienkami)
 • transport lokalny (minibus lub autokar)
 • wyżywienie wg programu
 • wino stołowe podawane do obiadokolacji
 • bilety wstępu
 • degustacje wina i koniaku
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń
 • Dopłata do pokoju 1 os. 490 zł


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty