Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/grid/domains/gala-travel.pl/module/Kernel/Module.php on line 73
Armenia - kraina koniaku i mistycznych monastyrów - GALA TRAVEL

Armenia
Armenia - kraina koniaku i mistycznych monastyrów

Armenia
Armenia - kraina koniaku i mistycznych monastyrów

OPIS WYCIECZKI

Erewań - Garni - Geghard - Zwartnoc - Eczmiadzyn - Haghpat - Sanahin -Idżewan - Jezioro Sewan -Noratus - Dżermuk - Kara Hundż -Tatew - Khndzoresk - Noravank - Chor Wirap

1 dzień 
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Erewania polskimi liniami LOT.

2 dzień 
Przylot do Erewania. Śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek po locie. Spacer po Kaskadach – ogromnych schodach w centrum miasta, pełniących jednocześnie rolę miejskiego parku i galerii sztuki nowoczesnej. Degustacja koniaku w fabryce Noe.  Dla chętnych wizyta w szyickim (perskim) meczecie oraz na targu żywności, tzw. szuce.  Wieczorem czas wolny w centrum Erewania, m.in. na Placu Republiki,  gdzie odbywają się pokazy tańczących fontann. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

3 dzień 
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Narodowym i Mauzoleum Ludobójstwa Ormian (Cicernakaberd). Przejazd do Garni, gdzie znajduje się antyczna świątynia, którą król Armenii, Trdat I poświęcił pogańskiemu bogu Słońca Mitrze. Wizyta w częściowo wykutym w skałach klasztorze Geghard, gdzie według legendy Juda Tadeusz przywiózł grot włóczni, która przebiła bok Chrystusa (Włócznia Przeznaczenia jest obecnie przechowywana w Eczmiadzynie). Powrót do Erewania. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wyjazd z Erewania do Zwartnoc – malowniczych ruin katedry z VII wieku. Przejazd do Eczmiadzynu – "ormiańskiego Watykanu", siedziby Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Zwiedzanie najstarszej i najważniejszej katedry ormiańskiej będącej jednocześnie jedną z pierwszych na świecie świątyń chrześcijańskich. Wizyta w niewielkim muzeum, gdzie znajdują się drogocenne dla Ormian i całego chrześcijaństwa relikwie. Przejazd do północnej Armenii do miasteczka Alaverdi. Obiadokolacja i nocleg. 

5 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie klasztorów Haghpat i Sanahin (na liście UNESCO) będących arcydziełami średniowiecznej sztuki architektonicznej. Przejazd do wytwórni win, destylatów i przetworów w mieście Idżewan. Degustacja, możliwość zakupu oryginalnych trunków i lokalnych wyrobów. Przejazd nad Jezioro Sewan zwanego „perłą Armenii”. Zwiedzanie pochodzących z IX wieku Czarnych Klasztorów Sewanawank, malowniczo położonych nad jeziorem. Zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień 
Śniadanie. Czas wolny nad jeziorem. Wyjazd do Noratus. Zwiedzanie średniowiecznego cmentarza gdzie znajduje się ponad 800 chaczkarów - rzeźbionych kamiennych płyt-krzyży, charakterystycznych dla ormiańskiej kultury.  Przejazd przez przełęcz Selim. Krótkie zwiedzanie XIV-wiecznego karawanseraju, leżącego niegdyś na Jedwabnym Szlaku. Obiadokolacja. Przejazd w okolice osady Hermon, leżącej w skalistym kanionie rzeki Jeghegis. Nocleg w pensjonacie. 

7 dzień 
Śniadanie. Przejazd do Dżermuku – górskiego uzdrowiska z leczniczymi wodami. Spacer po centrum miasta, degustacja kilku rodzajów wód ze zdrojowego źródła. Przejazd w okolice miasta Goris. Po drodze zwiedzanie tajemniczych kamiennych kręgów Kara Hundż – "ormiańskiego Stonehenge", który był najprawdopodobniej prehistorycznym obserwatorium. Wizyta w monastyrze Tatew i przejazd jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych. Zwiedzanie skalnego miasta Khndzoresk z wiszącą nad kanionem ażurową kładką. Powrót do Goris. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień 
Śniadanie. Powrót do środkowej Armenii. Zwiedzanie klasztoru Noravank, leżącego w  kanionie rzeki Arpa. Wizyta w prastarej jaskini, gdzie znajduje się najstarszy na świecie maran, czyli magazyn wina. Gliniane stągwie zakopane tu w ziemi mają ponad 6000 lat. Przejazd do Areni – centrum ormiańskiego winiarstwa. Przejazd do monastyru Chor Wirap. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stąd przepiękna panorama biblijnej góry Ararat. Wieczorem powrót do Erewania.  Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień 
Nad ranem transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.UWAGI

 • Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • Dopłata do pokoju 1 os. 380 zł
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin wyjazdu:
27.05 - 04.06.2018
Cena za osobę:
3390

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Erewań – Warszaw 
 • bagaż podręczny i rejestrowany 
 • 8 noclegów w kameralnych hotelach i pensjonatach (pokoje 2 os. i 3 os. z łazienkami) 
 • transport lokalny (minibus lub autokar)
 • wyżywienie wg programu
 • wino stołowe do obiadokolacji
 • bilety wstępu
 • degustację koniaku
 • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek, innych nie wymienionych świadczeń


ZADZWOŃ
81 444 50 27
81 444 69 33

ODWIEDŹ NAS
GALERIA GALA
FABRYCZNA 2, LUBLIN

Sprawdź inne oferty